10 populiariausių klaidų, dekoruojant namus Kalėdoms

Kalėdoms nenumaldomai artėjant, dauguma mūsų jau šventiškai pasipuošė arba ketina pasipuošti namus. Kiekvienam norisi, kad šiemet šventinės dekoracijos būtų ypač gražios, originalios ir išliekančios atmintyje – ir kitokios nei ankstesniais metais. Pradėjus ieškoti idėjų žurnaluose ir internete, akys apraibsta nuo įvairiausių sprendimų ir galimybių, kurie mus dar labiau supainioja. Kaip nepasiklysti idėjų labirinte ir rasti sprendimą, kuris labiausiai tinka būtent mūsų namams? Atminkite, kad net atliekant tokį malonų ir įkvepiantį darbą, kaip namų puošimas, reikia paisyti tam tikrų taisyklių. Pateikiame Myhome.ru specialistų patarimus, kaip dekoruojant namus išvengti 10 populiariausių klaidų.

Ko nereikia dekoruoti
Pradėsime nuo specialistų patarimų, kaip puošiant būstą nepažeisti harmonijos. Mūsų laikais itin populiarus kinų mokymas nepataria kabinti dekoracijų virš lovos arba virš veidrodžio, nes tai gali paskatinti konfliktus arba nusivylimus. Ir, jei atvirai, tai neatrodo labai skoningai.

Dirbtinė ar tikra eglė?
Fengšui specialistai kategoriškai nerekomenduoja namie statyti miške nukirstos eglės. Jie pataria verčiau pasipuošti dirbtinę, ir ne tik todėl, kad yra užkietėję gamtos saugotojai. Specialistų teigimu, miręs (nukirstas) medelis gali namams prišaukti nelaimę ar nemalonumus. Būtent dėl šios priežasties būtent kinai pirmieji pradėjo gaminti dirbtines gėles. Tiems, kurie Kalėdų neįsivaizduoja be spyglių kvapo, fengšui specialistai pataria namus kvėpinti natūraliais pušų ar kitų spygliuočių eteriniais aliejais. Jei esat nusistatę prieš dirbtines eglutes, vertėtų peržiūrėti savo įsitikinimus, nes šiais laikais tokia didelė pasiūla, kad tikrai galima išsirinkti medelį pagal savo skonį, kuris visiškai nesiskirs nuo tikros eglės.

Per maža staltiesė
Pagal etiketą, staltiesė turėtų visiškai uždengti stalą, kiekvienoje pusėje nusileisdama dar 20–30 cm. Neuždengti stalo kampai atrodo neestetiškai – norisi kažkaip juos paslėpti ir užmaskuoti indais ar servetėlėmis, todėl geriau iš karto pasirūpinkite tinkamo dydžio staltiese.

Per daug raudonos spalvos
Raudona spalva kaip žinome simbolizuoja gerovę. Ji dažnai naudojama dekoruojant namus ir kuriant interjerą, nes ši spalva padeda sukurti šventinę nuotaiką. Bet turėkite omeny, kad raudoną spalvą reikia naudoti atsargiai – jei jos bus per daug, viskas susilies į vieną didelę raudoną dėmę ir nepasieksime norimo efekto. Geriau rinktis nedidelius šios spalvos papuošimus – juosteles, girliandas, žvakes arba nedidelius stalo serviravimo elementus. Raudoni akcentai ypač šventiškai atrodo baltame fone.

Spygliai ant stalo
Nelabai protinga šventinį stalą dekoruoti centre pastatyta eglute ar kompozicija iš eglių šakų. Vakaro eigoje spyglių neišvengiamai pribyrės į maisto lėkštes ir jie sugadins rūpestingai paruoštas vaišes.

Blizgučiai
Ko gero dar nuo darželio laikų, kuomet nebuvo didesnio šventinio dekoro elementų pasirinkimo, dauguma iki šiol jaučia ypatingą prielankumą sidabriniam „lietučiui“. Tačiau nepatariame juo dekoruoti visų įmanomų ir neįmanomų vietų – eglutės, užuolaidų, durų angų ir t. t.

Deganti eglė
Jokiomis aplinkybėmis nepatariame puošti eglės tikromis žvakėmis. Sausi spygliai gali bet kurią akimirką nejučiomis užsiliepsnoti, ir jau po penkių minučių visą eglę apims liepsnos. Vargu ar toks šventinis laužas kam nors sukels pozityvių emocijų.

Pavojingi laidai
Patalpa, per kurią vingiuoja laidų raizginys, neatrodo nei šventiškai, nei estetiškai, todėl prieš kabindami elektrinius šventinius papuošimus, apžiūrėkite, kur yra artimiausia rozetė. Esant būtinybei, laidus galima paslėpti perstumdžius baldus. Ypač reikėtų atkreipti dėmesį į šią problemą, jei turite mažų vaikų – visa, kad spindi ir šviečia, juos traukia tarsi magnetas.

Laiptai
Jei gyvenate dviejų aukštų ar dviejų lygių name ar bute, puošdami laiptus atminkite, kad būtent ant laiptų įvyksta daugiausiai nelaimingų atsitikimų ir gaunama daugiausiai traumų. Todėl nepatartina laiptų turėklų ar laiptelių apkaišyti eglių šakomis ar dekoratyvinėmis girliandomis.

Per daug žaisliukų
Atminkite, kad puošiant pagrindinį Kalėdų atributą – eglutę, nereikėtų persistengti, ant jos eksponuojant visą per ilgus metus sukauptą žaisliukų arsenalą. Vadovaukitės liaudies išmintimi, bylojančia, kad kartais mažiau yra daugiau.

Linkime džiaugsmingo ir jaukaus švenčių laukimo!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis