5 pamokos, kurių galima pasimokyti iš skandinaviško interjero dizaino

Skandinaviškas interjero dizainas šiandien yra vertinamas gan prieštaringai: vieni jį myli dėl jo paprastumo, o kiti – dėl tos pačios priežasties negali jo pakęsti. Kokia bebūtų jūsų nuomonė apie šį interjero stilių, pamatinės skandinaviško dizaino vertybės yra tikrai svarbios ir pritaikomos bet kokios kitos stilistikos namuose. Tad kokias 5 pamokas galima išmokti iš skandinaviško interjero stiliaus?

1 pamoka – karaliaujanti natūrali šviesa. Skandinavai gerai supranta ypatingą natūralios šviesos vertę, juk ji yra be galo svarbi mūsų gerovei bei pozityviai nuotaikai. Projektuojant namus skandinaviškose šalyse yra stengiamasi juos statyti taip, kad į namų vidų patektų kuo daugiau natūralios šviesos (įrengiami dideli, atviri langai). Tam, kad į kambarius dienos šviesa patektų netrukdoma, paprastai langų jie nedengia jokiomis užuolaidomis. Privatumui vakare susikurti kartais yra naudojamos lengvos, natūralaus audinio užuolaidos arba medinės langinės, kurios ne tik suteikia privatumo, bet ir izoliuoja šilumą.


Būtent dėl noro namuose sutelkti kuo daugiau šviesos, skandinaviškuose interjeruose vyrauja balta spalva. Balta spalva turi savybę atspindėti šviesą ir taip dar labiau sustiprinti natūralios šviesos įspūdį. Tačiau tie, kurie nemėgsta baltos sienų spalvos, gali naudoti ir kitus šviesą atspindinčius triukus, pavyzdžiui, veidrodžius arba blizgesio turinčius baldų bei aksesuarų paviršius.


Shutterstock


2 pamoka – meilė gamtai. Skandinavai be galo myli gamtą, jaučia stiprų ryšį su ja. Kokie šalti orai bebūtų, jie stengiasi kuo daugiau laiko praleisti lauke, taip stiprindami savo sveikatą bei dvasinę gerovę. Taigi visai nekeista, kad iš lauko į savo namų vidų jie bando perkelti dalelę gamtos, naudodami daug žalių vazoninių augalų. Augalai namams suteikia gaivos ir gamtos teikiamos ramybės.


Shutterstock


3 pamoka – natūralumo vertingumas. Skandinavai taip pat vertina natūralumą, kokybę, rankų darbą. Skandinaviškuose namuose visada gausu natūralių medžiagų: medinių, akmeninių paviršių. Medienai yra skiriamas išskirtinis dėmesys, jos gausu tiek apdailoje, tiek balduose. Taip yra todėl, kad mediena savo natūralia išvaizda sušildo erdvę, teikia jai jaukumo. Taip pat labai vertinami tokie natūralūs audiniai, kaip: vilna ir linas.


Shutterstock


4 pamoka – paprasti, bet stilingi baldai. Skandinaviški baldai išsiskiria savo paprastumu, funkcionalumu ir subtilumu. Skandinavai savo namus paprastai dekoruoja lengvai atrodančiais, organiškomis formomis išsiskiriančiais ir erdvės neapsunkinančiais baldais, kurie yra funkcionalūs ir stilingi.


Shutterstock


5 pamoka – „hygge“.Hygge“ yra norvegiškas žodis, kuris šiandien labai dažnai yra naudojamas Danijoje. Tai sąvoka apibūdinanti jaukų gyvenimo būdą, mokėjimą džiaugtis gražiais, gerais, malonumą teikiančiais dalykais. Būtent „hygge“ ir yra daugumos skandinaviškų interjerų „cinkelis“ – tai gali būti kvapnios žvakės, į vazą pamerkta šviežių gėlių puokštė arba tiesiog garuojančios kavos puodelis.


Shutterstock


Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis