Renkamės spalvas: turkio žavesys

Jums patinka turkio spalva? Kaip jos pagrindu sukurti svetainės interjerą, kokias derančias spalvas parinkti – skaitykite profesionalių dizainerių patarimus.

Turkio spalva – lengva ir optimistiška, šviežia ir gaivi. Joje lyg užšifruotos dvi stichijos – oras ir vanduo. Ji simbolizuoja atsinaujinimą, švarą ir sukuria erdvės pojūtį.

Spalvų terapijoje turkio spalva, kaip ir visos „šaltos“ spalvos, apibūdinama kaip raminanti. Ji negali nusibosti. Todėl turkio spalvos sienos bus kaip tik miegamajame, vaikų kambaryje ir bet kokiose poilsio zonose, kur būtina rami ir atpalaiduojanti atmosfera.


Shutterstock nuotr.

Atkreipkite dėmesį: koridoriaus, į kurį patenkama per platų praėjimą, sienos išdažytos sodresne mėlyna spalva. Dėl tokios gudrybės interjeras įgijo papildomos gelmės ir erdvės.

Prie turkio spalvos puikiai tinka kreminė ir balta. Galima priderinti ir šiek tiek juodos spalvos, kuri ramiam interjerui suteikia kiek griežtumo ir intrigos.


Shutterstock nuotr.

Platus mėlynos ir turkio spalvos atspalvių pasirinkimas – neišsenkantis šaltinis kūrybai. Tačiau žaidimas gali tapti dar patrauklesnis, jei pasirinkimą dar praplėstume skirtingomis faktūromis – lygiomis ir reljefinėmis, spindinčiomis ir matinėmis.

Siekiant minkštasuolį paversti mobiliu žurnaliniu staliuku, pravers stalviršis, kuris gali pasitarnauti ir kaip patogus padėklas.

Turkio spalvos interjere tiks ir mėlyna bei žalia spalvos. Atkreipkite dėmesį, kad stilistinės dominantės svetainėje nėra, todėl apribojimų servizo ar užuolaidų raštui taip pat nebus.


Shutterstock nuotr.

Aksesuarai (dekoratyvinės pagalvėlės, užuolaidos) parenkami pagal iš anksto apgalvotą spalvinę gamą. Toks darbas reikalauja patirties, ir norint neapsirikti su deriniais, rekomenduojama naudoti spalvų paletę arba prieš tai išmėginti spalvas ant nedidelių paviršių.

Vienas pagalvėlių užvalkalų pasirinkimo būdų – naudoti artimas tonu arba harmoningas spalvas, o gyvumo suteikti skirtingomis audinių faktūromis.


Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis