Interjero dizainerės patarimai, kaip nepasiklysti tarp madingų spalvų

Atsakykite į testo klausimą.
Atėjo laikas perdažyti butą arba naujai įrengti namą. Kaip pasielgsite?
A. Vėl dažysite visas sienas baltai
B. Ieškosite naujovių
C. Pasidomėsite mados tendencijomis
Jei pasirinkote A variantą, šį straipsnį Jums vis tiek pravartu perskaityti.

Kas madinga?

Kaip teigia interjero dizainerė Gitana Valavičiūtė, visi interjero ekspertai sutaria, kad madingiausia dabar į namus įsileisti gamtą. Dominuoja natūralios medžiagos – medis, oda, stiklas, metalas. Šiais metais „ant bangos“ vario šiltas tviskėjimas. Vis plačiau kalbama apie neutralias spalvas. Įprasta manyti, kad tokios spalvos yra balta, juoda, pilka, rusva, gelsvai ruda ir kreminė. Tačiau šiuolaikinės neutralios spalvos yra kur kas turtingesnės, rafinuotesnės ir efektingesnės. Galima sakyti, kad visos spalvos, sumaišytos su pilka arba juoda, tampa neutralios.

Neutralios spalvos interjere

Natūrali balta spalva nėra akinančio baltumo kaip lazerinio spausdintuvo popieriaus lapas. Ji primina senovinius baltus dažus, kurie buvo daromi kalkių ir kreidos pagrindu, turi šiltą atspalvį. Jei tokia spalva dažų parduotuvėje Jums atrodytų labai gražiai, vis tiek vertėtų kelis atspalvius išbandyti savo namuose.

Nuo seno įprasta mažų mergaičių kambarius įrenginėti rožiniais tonais. Šiuolaikiniam skoniui tokios spalvos yra kiek per saldžios. Todėl jos tapo blyškesnės, turi kreminių atspalvių. Šiais metais jos tapo ypač populiarios ir madingos. Prie tokių sienų lengva priderinti naujausias kiliminių dangų kolekcijas.

Berniukų kambarių spalvos paprastai būna šaltų mėlynų atspalvių, nors iš tiesų jiems labai patinka pilkšvai žali tonai. Jei vis tik tradicija artimiau, mėlyną derėtų prigesinti, kad ji būtų paslaptingesnė, turtingesnė. Tokias neintensyvias spalvas galite drąsiai rinktis ne tik dėl to, kad jos šiuolaikiškos. Psichologai vieningai pritaria, kad vaikų aplinka neturi būti pernelyg ryški ir sienoms idealiausiai tinka neutralios spalvos.

Tiems, kas ieško naujovių, bet negali atsispirti geltoniems atspalviams, neutralios spalvos siūlo labai plačią spalvų paletę. Svarbiausias požymis – jos nėra tokios saldžios, limonadinės ir gerokai geriau dera su mediena ir kitomis natūraliomis medžiagomis.

Klaidinga manyti, kad neutralios spalvos yra išblukusios ir neišraiškingos. Didžiausias jų privalumas, kad būdamos sodrios, jos sukuria įspūdingą, tačiau ramią nuotaiką. Šiomis spalvų charakteristikomis jau seniai plačiai naudojasi visuomeninių interjerų kūrėjai.

Ar verta vaikytis madų?

Įprasta manyti, kad mados kuriamos tik atskirai žmonių grupei, tačiau iš tiesų tendencijų ekspertai kur kas daugiau galvoja apie žmonių gerovę, nei mums atrodo. Neutralios spalvos nėra naujiena. XX a. pradžioje jos pripažintos ir plačiai naudotos kuriant rafinuočiausius ir gražiausius interjerus. Šiomis dienomis jos tampa vis populiaresnės dėl didėjančio poreikio ramybei ir atsipalaidavimui, kurį nesunkiai randame gamtos prieglobstyje. Dėl to gamta taip veržiasi į mūsų namus. Kyla klausimas, ar Lietuvoje išnaudosime šių spalvų potencialą? Tikiu, kad taip, nes lietuviai gamtą myli.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis