Kompromisai interjere: kas geriau – uždara ar atvira virtuvė?

Kas geriau – uždara ar atvira virtuvė? Tai vienas tų klausimų, ties kuriais žmonija atrodo niekados neprieis vieningos nuomonės. Teisingo atsakymo nėra, tačiau abi pusės nenusileidžia: uždarų virtuvių šalininkai gąsdina kvapais, garsais ir negražiais vaizdais, o tuo tarpu atvirų virtuvių mėgėjai toliau butuose griauna sienas ir, regis, į vieną patalpą stengiasi sutalpinti pusę savo gyvenimo.

Pirmajame ciklo straipsnyje buvo pasiūlyti trys buto išplanavimo variantai ir visuose – daugiau ar mažiau atvira virtuvės patalpa. Šiame bute, kaip ir daugumoje visų kitų, viena iš didžiausių problemų yra erdvės stoka. Tuomet reikia pasirinkti – ar atskiros mažos patalpos, ar viena erdvi, tenka daryti kompromisą. Ir neretai pasirenkamas sprendimas ne sienų naudai – apjungti virtuvės patalpą su svetaine ar koridoriumi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kompromisai interjere: trys išplanavimo variantai 61 kv.m butui
Kompromisai interjere: kaip mažą miegamąjį paversti jaukia ir praktiška zona

Jei nesate iš tų žmonių, kuriems virtuvė – tai namų centras, garbinga vieta, aplink kurią sukasi visas gyvenimas, kuriems maisto gaminimas yra neatskiriama laisvalaikio ir bendravimo su draugais dalis, bet visgi nusprendėte ar buvote priversti įsirengti atvirą patalpą, jums pravers keli patarimai.

Bent dalinai atitverkite virtuvės zoną. Priklausomai nuo galimybių ir bendro interjero, tai galite padaryti baro stalu, knygų lentyna ar netgi paprasčiausia širma.

Vida Press

Sumažinkite kontrastą tarp atskirų zonų. Griežtą ribą tarp gyvenamojo kambario ir buitinės virtuvės zonų galite panaikinti valgomojo salele. Estetiškas valgomojo baldų komplektas bus tarpinė jungtis tarp skirtingų funkcinių zonų vienoje patalpoje – juk tai baldai derantys tiek virtuvėje, tiek svetainėje.

Shutterstock nuotr.

Virtuvės baldams išsirinkite virtuvei nebūdingas medžiagas ir stilių. Jeigu svetainėje jums nesinori matyti tokių atributų kaip sienų ar grindų plytelės, buitinė technika ir galų gale iš tolo atpažįstamos virtuvinės spintelės – ne bėda. Pasitelkus fantaziją ar dizainerio pagalbą, tikrai galima atrasti sprendimų, kurie padės prisijaukinti virtuvę gyvenamojoje erdvėje.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Įsirenkite lengvai tvarkomą, santūrią virtuvę. Jei puodai, puodeliai ir puodkelės jums neatrodo priimtina interjero puošmena – akivaizdu, kad neturėtumėte rinktis atvirų ar stiklinių lentynų. Rinkdamiesi virtuvės baldus, apgalvokite kiekvieno daikto slėptuvę, kad stalviršiai nebūtų nukrauti maisto produktais, o sienos nukabinėtos įrankiais. Rinkitės integruojamą buitinę techniką. Tai ne tik sumažina vizualinę taršą, tokiu būdu taip pat yra lengviau palaikyti tvarką bei švarą.

Shutterstock nuotr.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis