Skirtingos vietovės – skirtingi namai: Skandinavija, Nyderlandai ir Italija

Skirtingos kultūros ne tik nulemia kiek kitokius žmonių charakterius, gyvenimo įpročius ar ritmą. Skirtingos kultūros veikia ir įvairius būsto interjero sprendimus, kurie pritaikomi prie skirtingų valstybių gyventojų būdo. Informaciją apie gyvenamąją aplinką teikiantis portalas Kurgyvenu.lt pristato, kaip atrodo skandinaviškas, olandiškas ir itališkas interjeras.

Skandinavija yra pagarsėjusi savo atšiauriu šaltu klimatu. Tačiau kurdami namus ir jų stilių – žmonės išmoko tai išnaudoti. Tai ypač galima pajusti jų kuriamame interjere: skandinavai idėjų semiasi iš gamtos – vyrauja šviesūs, lengvi tonai, ypač balta spalva, kuri atspindi daugiau saulės šviesos. Naudojamos spalvos (balta, šviesiai pilka ir mėlyna) svarbios ir dėl to, kad jos pabrėžia saulės šviesą, o tai Skandinavijoje ypač svarbu, nes ten dienos trumpos.

Skandinavišką dizainą kone geriausiai atspindi IKEA parduotuvių siūlomi baldai bei aksesuarai, jie itin funkcionalūs, bet kartu ir žavūs. Dažniausiai naudojamos medžiagos yra natūralios: medis, granitas, oda, linas, įvairūs kailiai, vilna, molis. Skandinavai, kurdami interjerą ir baldus, vadovaujasi nuostata, kad būste turi vyrauti praktiškumas ir minimalizmas.

Gamintojo nuotr.

Italija yra kultūros lopšys, o jos interjerai – prabangūs, stilingi, kerintys. Italai mėgsta gyvenimo malonumus, ypač maistą ir bendravimą, todėl daug dėmesio skiria virtuvės bei svetainės interjerui. Pasitaiko atvejų, kai viso būsto interjeras derinamas būtent prie ergonomiškos virtuvės stiliaus. Italų interjero dizainas pasižymi elegantiškumu, kartais net vadinamas romantišku, ypač dėl naudojamo apšvietimo.

Italams labai svarbi kokybė – būstas turi būti neperkrautas, funkcionalus. Sienos dažnai būna neutralių spalvų, kurios padeda pabrėžti ryškius interjero akcentus. Interjerui dažnai naudojamas brangus medis, oda, kokybiški baldai, pabrėžiamas funkcionalumas. Skirtingai nuo skandinaviško interjero, Italijoje net ir griežtos formos skleidžia šilumą. Italai, kurdami interjerą,stengiasi sujungti tradicijas ir modernumą, todėl dažnai naujausios interjero mados tendencijos gali būti derinamos su antikvariniais baldais.

Gamintojo nuotr.

Nyderlandų interjero dizainas yra mažiau žinoma sritis nei skandinaviškas ar itališkas. Dabartinis olandų interjeras yra paremtas buvusiu De Stijl judėjimu. Jame buvo svarbios griežtos linijos ir išsiskiriančios geltona, raudona ar mėlyna spalvos, kurių kontrastą stiprina juodos ar baltos spalvos naudojimas. Šis stilius buvo grindžiamas paprastumu.

Olandų dizainas apibrėžiamas kaip originalus, traukiantis, žaismingas. Olandai yra labiau atsipalaidavę nei skandinavai, todėl dažnai ieško naujų sprendimų, nebijo eksperimentuoti su medžiagomis, bando naujas gamybos technologijas. Svarbiausia, kad būste būtų daug erdvės, jis būtų stilingas ir elegantiškas. Nyderlandų interjeras dažnai suprantamas kaip inovatyvus, praktiškas ir nepriklausomas.

Gamintojo nuotr.

Kuris interjero dizainas yra labiau tinkamas, priklauso nuo kiekvieno žmogaus charakterio. Bendraujantiems rinktis itališką dizainą, inovatyviems žmonėms tiktų žaismingi Nyderlandai, o lakoniškiems – skandinaviško stiliaus elementai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis