Kaip nepasiklysti šviestuvų įvairovėje?

„Tai, kokį apšvietimą pasirinksime savo namuose, padės ne tik atskleisti įdomias būsto interjero detales, bet ir leis gerai jaustis, namams suteiks išskirtinumo ir pabrėš namų šeimininkų charakterį“, – teigia interjero centro „Namų stilius“ interjero dizaineriai.

Išsirinkti šviestuvą vienai namų patalpai nėra lengva, o jei reikia apšviesti visą butą ar namą – tinkamai vieniems to padaryti beveik neįmanoma. Būtent tada į pagalbą ateina interjero dizaineriai, kurie gali parinkti ne tik šviestuvo formą ar stilių, bet ir šiai svarbiai būsto detalei surasti tinkamą vietą.

Kabamieji šviestuvai

Tai bene dažniausiai namų interjere naudojami šviestuvai. Tokie šviestuvai gerai atrodo valgomojo kambaryje arba erdviuose holuose bei koridoriuose, nes leidžia pasitelkti vaizduotę renkantis šviestuvo formą, dydį ir pakabinimo aukštį. Taisyklė paprasta – kuo patalpa erdvesnė, tuo didesnis savo forma ir skleidžiamos šviesos kiekiu šviestuvas gali būti.

Vis dar populiarūs kristalais dekoruoti bei moderniuose interjeruose karaliaujantys metalo ar plastiko pjaustinių bei tarpusavyje supintų metalo siūlų šviestuvai erdvei suteikia ne tik klasikinės prabangos, bet ir skleidžia lengvą tarsi pūkas šviesą. Šviesa, skverbdamasi pro įmantrias šviestuvo formas, iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantį šviestuvą gali paversti meno kūriniu, o šviesos atspindžiai ant sienų ar lubų – sukurti žaismingą šešėlių šokį.
Mažesnė patalpa taps dar jaukesnė pasirinkus nedidelį kabamąjį šviestuvą, aptrauktą šviesiu audiniu, ekologišku plastiku ar dengtą tonuotu stiklu. Spindinčio metalo akcentais puoštas ir prie pat lubų tvirtinamas mechanizmas nedidelei erdvei suteiks elegancijos, o skaidrių lempučių skleidžiama ryški šviesa ją dar ir padidins.

Sieniniai

Įvairių formų, dydžių ir stilių sieniniai šviestuvai tinka ir vonios, ir miegamojo, ir svetainės patalpoms. Prie sienos tvirtinami nedideli šviestuvai puikiai tinka akcentams apšviesti, nes šviesa sklinda ten, kur jos labiausiai reikia – apšviečia ant sienos kabantį paveikslą ar kitą meno kūrinį, dailią sofą ar akvariumą.

Pakabinti viena eile 1,8–2 metrų atstumu vienas nuo kito sieniniai šviestuvai koridoriui suteiks klasikinės elegancijos. O štai lemputę pridengus ryškiai raudonu, mėlynu ar juodu stiklu arba medžiaga, nedidelis šviestuvas gali tapti vienu iš pagrindinių interjero akcentų, sukuriančiu ypatingą nuotaiką kambaryje.

Sieniniai šviestuvai ypač tinka miegamajam. Pakabinti iš abiejų lovos pusių ir pridengti pasteliniu audiniu suteikia jaukumo, o ryški šviesa netrukdo užmigti.

Staliniai

Šie šviestuvai dažniausiai naudojami darbo kambariuose ir yra skirti tiesioginei funkcijai atlikti – apšviesti darbo stalui ar kitai nedidelei erdvei. Nedideli pastatomieji šviestuvai tinkami ir šalia lovos miegamajame. Šiuolaikiški, lakoniškas statulėles ar įmantrius meno kūrinius primenantys staliniai šviestuvai yra labai vertinami mėgstančiųjų eksperimentuoti, mat išdėlioti skirtingose kambario vietose tokie šviestuvai tampa ne tik šviesos šaltiniu, bet ir dailia interjero detale.

Toršerai

Toršeras – elegantiškas pasirinkimas ir miegamojo, ir svetainės patalpoms. Šio tipo šviestuvai būna įvairiausių dydžių ir formų. Įprastai toršeras apšviečia tik tam tikrą nedidelį plotą ir yra statomas prie fotelio ar lovos, kambario kampe. Tačiau yra ir tokių, kuriais galima apšviesti ir visą patalpą, nes susideda iš kelių dalių, paskirstančių šviesą į įvairius kambario kampus. Tokie šviestuvai neužima daug vietos, todėl puikiai tinka net ir mažoms patalpoms, kurioms norima suteikti elegancijos.


***
Interjero centre „Namų stilius“ dirbantys profesionalūs interjero dizaineriai patars ir parinks geriausiai jūsų namų charakterį atspindinčius ar jį sukuriančius šviestuvus bei parengs erdvinio vaizdo projektą.

Interjero centras „Namų stilius“/ Lukšio g. 34, Vilnius / Tel. (8 5) 252 5165/ El. paštas namustilius@senukai.lt

Užsakymo nr.: PT_64511688

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis