Apšvietimo ypatumai, kurių neturėtume pamiršti savo namuose

Namų apšvietimo kokybė priklauso nuo daugybės aspektų – šviesos šaltinio tipo, šviestuvo ir jam parinktos vietos. Todėl svarbu tinkamai įvertinti kiekvieną jų, kad Jus tenkintų galutinis rezultatas.

Kuriant savo namų apšvietimą kartais pamirštame apie vietas, kuriose nei vienas namų interjeras neapsieina be tinkamos šviesos. Todėl pažymime svarbiausius punktus, kurių neturėtumėte pamiršti:

– Laiptinės/ laiptų pašvietimas;
– Virtuvės stalviršių pašvietimas;
– Darbo stalo/ skaitymo zonos pašvietimas;
Apšvietimas prie veidrodžio.

Shutterstock nuotr.

Naudingas, bet nebūtinas – naktinė lempa vonios kambaryje, kad atsikėlus naktį bendras apšvietimas nespigintų akių.

Laiptus svarbu tinkamai apšviesti dėl saugumo: vakare kylant į viršų miegoti ar leidžiantis į apačią.

Shutterstock nuotr.

Virtuvėje praleidžiame nemažai laiko. Plauti, pjaustyti, matyti produktų spalvą, gaminti reikalingas geras apšvietimas, todėl svarbu numatyti papildomą apšvietimą stalviršiui po viršutinėmis spintelėmis. Lygiai taip pat reikėtų numatyti papildomą šviesos šaltinį savo darbo stalui ar skaitymo zonai.

Shutterstock nuotr.

Labai svarbu apgalvoti ir papildomą apšvietimą prie veidrodžio, nukreiptą į žmogaus pusę – ne į veidrodį, ypač vonioje. Bendros šviesos neužtenka, kadangi atsistojus prie veidrodžio, užstojame šviesos srautą, ant veido krenta šešėlis, tai trukdo vyrams – skustis, moterims – pasidažyti.

Kuo daugiau skirtingų apšvietimo tipų pritaikysite savo namams, tuo labiau jis Jums pasitarnaus įvairiose situacijose. Geras bendras apšvietimas padės tvarkantis namus, akcentinis apšvietimas išryškins ypatingus dizaino sprendimus ar paveikslus, toršeras sukurs jaukią vakaro aplinką.

„iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis