Slaptos lentynos ir spintelės: neužima papildomos vietos, padeda palaikyti tvarką mažose erdvėse

Niekam nereikėtų apsikrauti nereikalingais daiktais, bet ypač jie gadina gyvenimą mažų būtų savininkams, nes mažuose būstuose visko atrodo daug daugiau, nei yra iš tiesų. Kad mažos erdvės atrodytų tvarkingai, rekomenduojame įsirengti įvairių papildomų lentynų ar spintelių vietose, kurios paprastai lieka neišnaudotos – virš durų, radiatorių, virtuvinių spintelių ar kitur.

Lentyna ar spintelė virš durų

Dažniausiai lentynoms išskiriama atskira vieta patalpoje, bet galima išnaudoti ir tokias vietas, kurios šiaip yra nenaudojamos. Tereikia apsukrumo ir sumanumo. Pavyzdžiui, vieta vonios kambaryje virš durų – kas trukdo čia įsirengti lentyną? Tai kas, kad lentyna bus aukštai – joje galima laikyti, pavyzdžiui, tualetinio popieriaus rulonėlius, valymo priemones arba sulankstytus rankšluosčius.

Shutterstock nuotr.

Durys kaip stendas

Įdomus sprendimas – įsirengti papildomas lentynas ant vonios durų. Jei lentynos užima per daug vietos, galite prikalti kabliukus, ant kurių galėsite pasikabinti chalatą ar rankšluostį. Miegamajame ant durų galėsite pasikabinti kokį švarkelį. Taip pat galima ant durų pritaisyti metalinius krepšius ir į juos dėti įvairius niekniekius, kurių bent jau vonios kambaryje tikrai apstu.

Aukštai įrengtos lentynos

Namuose mes visi turime nemažai daiktų, kurių neprisireikia kasdien, bet vietą jie užima. Labai daug tokių daiktų virtuvėje, tai – puodai, pintinės, gėlių vazos ir kitokie įrankiai bei rakandai. Kad stalčiai ir lentynos, kuriuose laikote dažnai naudojamus rakandus, neužsigriozdintų, įsirenkite lentynas aukštai virš spintelių ir į jas sudėkite rečiau naudojamus daiktus.

Shutterstock nuotr.

Lentyna virš radiatoriaus

Ar tai būtų koridorius, vonios kambarys, vaikų kambarys, ar svečių kambarys, kiekvienoje patalpoje praverstų dar viena papildoma lentynėlė. Galite išnaudoti vietą virš radiatorių. Elegantiška stiklinė lentynėlė, sunkesnė medinė lentyna arba net pagaminta iš akmens masės – galimybės įvairios, priklausomai nuo patalpos stiliaus ir poreikių. Ant tokios lentynėlės, pavyzdžiui, galima laikyti įvairius mielus niekučius.

Lentynos kambario kampuose

Kambarių kampai dažnai lieka tušti, neišnaudoti, o juk juose puikiausiai galima įsirengti specialias kampines lentynas, ir turėsite dar vieną patogią daiktų laikymo vietą. Čia galėsite laikyti įvairiausius daiktus, priklausomai nuo kambario – knygas, kosmetikos priemones, batus, nuotraukų albumus arba rankšluosčius.

Shutterstock nuotr.

Lentynos prie lubų

Panašiai kaip lentynos virš virtuvės baldų, ir kituose kambariuose taip pat galima įsirengti integruotas ar pakabinamas lentynas ar spinteles prie pat lubų. Į jas ko gero nevertėtų dėti kasdien reikalingų daiktų, bet namų bibliotekėlei ar suvenyrų kolekcijai tokios lentynos – pats tas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis