Pagalvėlių derinukai: 5 idėjos

„Vartant interjero žurnalus, akis dažnai užkliūva už dekoratyvinių pagalvėlių, gražiai išdėliotų ant miegamojo lovos. Regis, net paprastas kambarys tuomet atrodo jaukesnis. Tačiau kai pamėginu pagalvėles dėlioti pati, taip gražiai nepavyksta. Ką darau ne taip?“ – klausia Inga. Pataria dekoratorė Elžbieta Sunčikienė.

1. Harmoningai atrodo simetriškai sudėliotos pagalvėlių poros, besiskiriančios raštu, dydžiu ir faktūra. Prie ryškaus rašto ir lygios faktūros lino audinio dera išraiškinga velveto faktūra ir subtilus ornamentas. Kokio dydžio turėtų būti pagalvėlių kompozicija, priklauso nuo minkštojo baldo matmenų, bet nelyginis jų skaičius akiai patrauklesnis. Kuo lova masyvesnė, tuo didesnės gali būti pagalvėlės. Ir atvirkščiai.

Shutterstock nuotr.

2. Manoma, kad gėlėti raštai negali „priešgyniauti“ vienas kitam. Jei atrodo, kad dvi gėlėtos pagalvėlės nedera, pridėkite trečią, o jei to neužtenka – ketvirtą ir penktą, kol derinys taps malonus akiai. Gėlėtų ornamentų įvairovė visada įdomi ir patraukli, su jais galima derinti plačius dryžius – svarbiausia, kad kartotųsi tų pačių ryškių spalvų motyvas.

Shutterstock nuotr.

3. Monochrominis interjeras reikalaute reikalauja ryškių akcentų, išsiskiriančių lovos fone. Beje, juoda spalva geriau nei visos kitos suteikia kompozicijai aiškumo ir apibrėžtumo. Kontrastingus šviesių ir tamsių spalvų audinius susieja dryžuota pagalvėlė. Toks sprendimas dera įvairaus stiliaus interjeruose – jis išryškina ir klasikos tikslumą, ir minimalizmo santūrumą.

Shutterstock nuotr.

4. Pagalvėlių audinio raštai, pakartojantys, bet ne kopijuojantys lovos galvūgalio motyvą, atrodo harmoningai ir subtiliai. Dryžių ir langelių ornamentai – dar vienas klasikinis derinys, visada malonus akiai. Galima naudoti tiek ornamentų, kiek širdis geidžia, tik visi jie turėtų būti vienos spalvų paletės. Tačiau tokią kompoziciją svarbu prigesinti vienspalvėmis pagalvėlėmis.

Shutterstock nuotr.

5. Paprasčiausias būdas prie šviesių interjero spalvų priderinti pagalvėles – parinkti keliais atspalviais tamsesnius audinius. Šį klasikinį derinuką galima pagyvinti penkta kitokio dizaino ar išskirtinio rašto pagalvėle. Klasikiniame interjere stilingai atrodo tvarkinga dėlionė, o kad poilsio zona būtų jaukesnė, penktą pagalvėlę šalia kitų įkomponuokite atsainiai.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis