Ką auginti prieskoninių žolelių darželyje ant palangės žiemą?

Nors gamtoje žiemos metu vyrauja sąstingis, tačiau tai nereiškia, kad namuose negalima pasilepinti šviežiais žalumynais. Prieskoninių žolelių darželį šiuo metų laiku galima įsirengti tiesiai ant palangės. Tad kokie augalai yra tinkamiausi tokiam darželiui?

Žiema yra metas, kai ne vienas iš mūsų pajunta vitaminų trūkumą, taip pat ima ilgėtis natūralaus gamtos žalumo. Tad kodėl, kaip liaudis sako, vienu šūviu nenušovus dviejų zuikių? Žalias darželis ant palangės pradžiugins ir akis, ir pilvus.

Nors prieskonių darželyje šiuo metų laiku, dėl natūralios šviesos trūkumo, nepavyks užsiauginti visų rūšių žolelių, tačiau yra keletas augalėlių, kurie nesudėtingai užaugs ir dabar. Pateikiame jų sąrašą.


* Sėjamoji gražgarstė. Nereiklus ir greitai užaugantis augalėlis, kurio aitroku skoniu galima džiaugtis praėjus maždaug savaitei po pasėjimo. Gražgarstė tinka salotoms, sumuštiniams, makaronams, sūrio patiekalams pagardinti ir pan.


* Lapiniai ridikėliai. Sveikuolių pamėgti lapiniai ridikėliai yra be galo naudingi. Juose gausu žaliųjų proteinų, vitamino C bei mineralinių medžiagų. Pasėjus šiuos augalėlius jie sudygsta maždaug per savaitę.


* Pipirinė. Pipirinė, lygiai taip pat kaip lapiniai ridikėliai, yra labai naudinga žmogaus sveikatai. Ja yra gardinami įvairūs sumuštiniai bei salotos. Pipirinei išdygus (paprastai ji išdygsta per savaitę), ją rekomenduojama naudoti pora savaičių, o po to vėl pasėti iš naujo.


Shutterstock


* Svogūnai. Šviežiais svogūnų laiškais patiekalus pagardinti galima ir žiemą. Žiemą jie auginami yra dviem būdais – svogūnų ropeles galima sodinti į dėžutes arba į stiklainį su vandeniu. Yra pastebėta, kad vandenyje augantys laiškai dažnai būna aštroki, o auginant juos žemėje, laiškai būna kiek skanesni ir tvirtesni.


* Špinatai. Špinatai yra dar vieni itin vertingi žalumynai, kuriuose yra daug reikalingų vitaminų ir mineralų. Po sėjos šie augalėliai užauga maždaug per mėnesį. Kai špinatai pasieka 5 cm aukštį, reikia skinti atskirus lapelius arba nupjauti visą stiebą, paliekant jo 2,5 cm virš žemės, kad atželtų.


* Krapai. Krapai – labai mėgstami žalumynai, kurie yra ne tik skanūs, bet ir naudingi. Juose yra nemažai vitamino C, taip pat jie turi daug eterinių aliejų. Užsiauginti juos ant palangės nėra sudėtinga. Sėti juos reikia į vazonėlį su puria, drėgnoka žeme. Kad greičiau sudygtų, prieš sėjant, sėklas galima porą dienų pamirkyti kambario temperatūros vandenyje. Krapai sudygsta maždaug per 10–15 dienų, o sulapoja maždaug per mėnesį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis