Dekoratyviniai kopūstai: ką reikia žinoti apie šiuos augalus?

Ieškote netikėto augalo savo gėlynui ar terasai, kuris paįvairintų aplinkos peizažą? Dekoratyviniai kopūstai gali būti originalus sprendimas, kuris ypatingas tuo, kad tai yra ne tik estetiškai patrauklūs augalai, bet ir valgomi. Susidomėjusiems šiuo kopūstu, pateikiame trumpą jo auginimo atmintinę.

Kas tie dekoratyviniai kopūstai?


Dekoratyviniai kopūstai yra itin artimi įprastų kopūstų, augančių mūsų daržuose, giminaičiai ir iš esmės savo skonio savybėmis nuo jų mažai skiriasi. Žinoma, kadangi jie buvo išveisti būtent tam, kad būtų kuo dekoratyvesni, žmonės pastebi, kad jie nėra tokie traškūs ir yra kiek mažiau skanūs. Kai kurios šeimininkės pataria šiuos kopūstus konservuoti ir jais puošti įvairius patiekalus, tada jie atrodo itin dailiai.


Dekoratyviniai kopūstai yra vienmečiai, greitai augantys augalai. Jie užauga apie 21-40 cm aukščio ir pločio. Gražiausiai jie atrodo vasaros pabaigoje, kai naktys tampa kiek vėsesnės (10-15 °C), tuomet jų lapai nusidažo ryškiomis spalvomis. Dekoratyvūs je išlieka iki pat pirmo sniego. Pirmosios šalnos dar labiau paryškina jų lapų spalvas.


Šie vienmečiai augalai nesuka gūžių kaip įprasti kopūstai, jų žiedą sudaro smulkūs lapeliai. Dar jie išaugina galvutes ant 40-50 centimetrų aukščio kotų, kurios primena gėlių žiedus. Rudenį, orams atšalus, jos tampa margaspalvėmis.


Shutterstock nuotr.


Kur tinka auginti dekoratyvinius kopūstus?


Dekoratyvinius kopūstus galima sodinti tiesiai į dirvą arba į vazonus, tad jais tinka puošti gėlynus, terasas, balkonus arba auginti tiesiog namuose, kaip kambarinius augalus. Kadangi tai yra žemi augalai, auginant juos gėlynuose, jie puikiai atrodo kaip kraštiniai augalai, kurie įrėmina darželio kraštus. Norint auginti vos kelis augalėlius, rekomenduojama tai daryti vazone. Sodinti juos patariama 40-50 cm atstumais.


Shutterstock nuotr.


Trumpa šių augalų auginimo atminė


Vieta. Dekoratyviniams kopūstams labiausiai tinka saulėta vieta, tačiau jie gali augti ir daliniame pavėsyje.


Dirva. Geriausiai šie augalai auga derlingoje priemolio dirvoje.


Rūgštingumas. Jiems patinka šiek tiek rūgštesnė dirva (apie pH 5.8-6.5).


Drėgmė. Šiems augalams reikia vidutinės drėgmės.


Sėjimas. Dekoratyviniai kopūstai yra sėjami tiesiai į atvirą gruntą balandžio arba gegužės mėnesį (vėliau daigeliai yra persodinami).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis