Grindis šildysime vandeniu ar elektra?

Šildomos grindys yra labai patogus ir komfortabilus pasirinkimas. Egzistuoja dviejų tipų grindys - šildomos vandeniu ir šildomos elektra. Nuspręsti, kokio tipo šildomos grindys tiktų būtent jūsų būstui, galite tik jūs pats, nes viskas priklauso nuo daugelio veiksnių – koks namo projektas, išplanavimas bei kokia pasirinkta viso namo šildymo sistema.

Vandeniu šildomos grindys

Vandeniu šildomos grindys labiausiai tiks naujos statybos ar renovuojamame name, nes šiai sistemai reikalingos ne standartinės, o storesnės grindys. Tokiai sistemai reikės apie 100 mm gylio izoliacijai, apie 16 mm vamzdžiams ir dar 50 mm pagrindui, todėl jau pastatytame būste įsirengti vandeniu šildomas grindis gali būti sudėtinga - grindys gali "pakilti" daugiau nei jūs norėtumėte. Žinoma, yra žemesnių profilių, tuomet atitinkamai pakanka ir mažesnio gylio.

Tokioms sistemoms naudojama vandens tėkmė ir temperatūra gali būti silpnesnė, negu, pavyzdžiui, radiatoriams. Taigi garantuoja mažesnes sąnaudas.

Elektra šildomos grindys

Sistemos privalumas – neužima daug vietos, lengva sumontuoti ar permontuoti.

Dažnas nurodo ir dar vieną šios sistemos privalumą – ji gali būti visiškai atskira, nepriklausoma nuo viso namo šildymo sistemos. Šis grindų šildymo tipas labiausiai tinka viršutiniams aukštams bei ten, kur nėra galimybės montuoti daug storesnes vandeniu šildomas grindis.

Tiesa, pagrindinis tokių grindų trūkumas yra tas, kad nors sumontavimo kainos atžvilgiu ši sistema gali bus pigesnė, tačiau jos eksploatacija ilgainiui bus brangesnė. Kadangi grindų šildymui naudojama elektra, turėsite mažiau "lankstumo" - vandeniui ruošti galite rinktis daug būdų, o elektra tiekiama daugiau mažiau vienoda kaina.

Geriausia danga.

Be abejonės, geriausia danga tokioms grindims yra plytelės, prasčiausia - kiliminės dangos. Keraminių plytelių varža yra apie 0,012 m2K/W, natūralaus akmens plytelių 0,017 m2K/W, plastikinės dangos ~ 0,04-0,07 m² K/W, medinės dangos – iki 0,12 m². Didžiumos kiliminių dangų varža siekia 0,15 m² K/W varžos ir tai jau yra ribinis skaičius šildomoms grindims eksploatuoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis