Eksperto gudrybės, kurias būtina žinoti prieš statant namą

Prieš statant namą iškyla klausimas, ką verčiau naudoti namo statybai. Skaičiai rodo, kad šiuo metu blokai yra populiariausi mūro gaminiai. Jie paperka savo kaina, darbo našumu bei savybėmis. Tačiau nevertėtų pamiršti ir plytų.

Mūro gaminiai

Mūro medžiagų įvairovė yra labai didelė. Mūro gaminiams galima būtų išskirti tris pagrindinius skirtumus. Mūro gaminiai visų pirma skirstomi pagal medžiagą, iš kurios jie yra pagaminti. Galima būtų išskirti net 6 skirtingas mūro gaminių medžiagas: silikatiniai, keraminiai, betoniniai, akyto betono dirbtinio ir gamtinio akmens mūro gaminiai.

Antra – mūro gaminiai taip pat skiriasi savo gabaritais, nuo mažiausių gaminių – plytų iki blokų, kurių vienas blokas gali atstoti net 12 plytų. Na, ir trečia – konfigūracija t.y. tuštymės, kurios yra suformuotos mūro gaminiuose. Gali skirtis tuštymių forma, išdėstymas ir, be abejo, jų kiekis mūro gaminyje.

Plytos ar blokai?

Statybinių medžiagų ir darbų kaina nuolat kinta. Nepamirškite, kad nusipirkę medžiagas, žengėte tik pirmą žingsnį – reikia skaičiuoti ir konstrukcijos įrengimo kaštus. Mūrijimas blokais taupo skiedinį ir laiką, todėl darbo sąnaudų įvertinimas ir įskaičiavimas į galutinę konstrukcijos kainą yra išmintingas žingsnis renkantis.

Į kainą reikėtų įskaičiuoti ir darbo kainą. Abiejų rūšių statybines medžiagas (plytas ir blokus) galite susimūryti patys, tiesa, blokus mūryti yra daug lengviau. Kita vertus, jei taupote savo laiką, be abejo, samdysite darbininkus. Tokiu atveju reikėtų pasidomėti, ar įkainiai skirtingoms medžiagoms nesiskiria. Dažnai plytų mūrijimo kaina bus aukštesnė nei blokų mūrijimo kaina.

Išsamiau apie tai VIDEO reportaže komentuoja dr. Robertas Zavalis (VGTU Gelžbetoninių ir mūrinių konstrukcijų katedra):

Daugiau informacijos: www.simpras.lt

Užsakymo nr.: PT_71571266

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis