Darau pats: patarimai, kaip įsirengti dirbtinį židinį

Židinys – namų jaukumo simbolis, kuris suteikia šilumos ir šviesos nykiais rudens bei žiemos vakarais. Deja, jį įsirengti nuosavame būste yra sudėtinga ir brangu, o kartais netgi neįmanoma. Tačiau išeitis visada yra – vietoje tikro židinio galite įsirengti dirbtinę jo versiją.

Nors dirbtinis židinys niekada pilnai neatstos tikros ugniavietės, kuri spinduliuoja ypatingą šviesą, šilumą ir skleidžia malonų aromatą, tačiau namus jis gali papildyti jaukia bei romantiška estetika. Tokių židinių gali būti labai įvairių, tad savo namų erdvei tinkamą variantą gali atrasti kiekvienas. Parinkome kelias nesudėtingas idėjas, kaip įsirengti tokį jaukumo objekto savo namuose.


Shutterstock


Vietos pasirinkimas. Prieš pradedant meistrauti, pirmiausia reikia apsispręsti, kurioje vietoje stovės dirbtinis židinys. Geriausia rinktis tuščią sieną centrinėje, akį patraukiančioje kambario dalyje. Pavyzdžiui, jeigu dirbtinį židinį įsirenginėjant svetainėje, galite rinktis sieną esančią priešais duris.


Shutterstock


Apsisprendimas dėl dydžio. Parinkus vietą židiniui, ateina metas apsispręsti dėl jo dydžio. Dirbtinio židinio dydis paprastai priklauso nuo to, ką jame laikysite. Jeigu į jį norėsite įstatyti elektrinę, šilumą skleidžiančią krosnelę, reikia pasirūpinti, kad ji laisvai tilptų į židinio rėmą. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kad netoliese būtinai turi būti elektros lizdas.


Shutterstock


Medžiagų parinkimas. Kadangi tai nėra tikras židinys ir jame malkos nebus kūrenamos, patogu yra tai, kad jo gamybai galima naudoti labai įvairias medžiagas. Pavyzdžiui, jo rėmą galima pasigaminti netgi iš medienos, kurios tikram židiniui nenaudotumėte. Žinoma, jeigu norite realistiškos išvaizdos, niekada neprašausite pro šoną, jei židinio statybai naudosite plytas.


Shutterstock


Kaip sukurti dirbtinio židinio skleidžiamą jaukumą? Pagaminus židinio rėmą, ateina metas sugalvoti, kaip jame sukurti ypatingą jaukumo jausmą. Populiarus variantas – žvakės. Į dirbtinį židinį galite pristatyti masyvių žvakių, kurios degdamos vakare sukurs romantišką atmosferą.


Kitas būdas sukurti šiltai atrodantį dirbtinį židinį – jame sukrauti malkas. Mediena tokiame židinyje asocijuojasi su jaukumu. Taip pat ji papildo erdvę natūralia spalva ir tekstūrą. Malkas galima papuošti kalėdinėmis lemputėmis, taip sukuriant jaukų šviesos šaltinį.


Dirbtinį židinį galima panaudoti ir neįprastai, pavyzdžiui, jame galima laikyti kambarinius augalus, sukrauti knygas arba pastatyti meno kūrinį ir jį įdomiai apšviesti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis