Keletas esminių patarimų įsirengiantiems lauko židinį

Lauko židinys kieme ar šalia namo – puiki vieta, kurioje galima išsikepti maisto, pasimėgauti jo šiluma ar tiesiog susiburti aplink. Todėl itin svarbu prieš jį įsirengiant apmąstyti ne tik vietą, tačiau ir panaudojimo būdą. Štai keletas įsidėmėtinų aspektų.

* Statant lauko židinį svarbu išrinkti jam patogią vietą jūsų kieme. Jei kiemas nedidelis, greičiausiai neturėsite didelio pasirinkimo, tačiau dideliame kieme, židinys galėtų stovėti ir netoli namo, ir atokiau kieme. Dažniausiai prie židinio dar įrengiamas mažas poilsio paskirties plotas su baldais. Kiti židinį įsirengia pavėsinėje.

* Toje vietoje, kurioje statysite lauko židinį neturėtų būti jokių tinklų – nei vamzdynų, nei kitokių komunikacijų. Židinio konstrukcija jiems gal ir nepakenks, tačiau prireikus juos remontuoti susidursite su didele problema.

* Atsižvelkite į tai, kad kuriate poilsio vietą, kurioje turėtų būti malonu sėdėti visuomet. Židiniui geriausia pasirinkti sausą vietą, į kurią nesubėga vanduo arba prieš statant išspręsti visas galinčias kilti drenažo problemas.

Shutterstock nuotr.

* Bet kokiu atveju židinys yra vieta kurioje degs ugnis, todėl aplink jį turėtų būti paliktas saugus atstumas. Geriausia, jei ši vieta yra apsaugota nuo vėjo – taip ne tik maloniau, tačiau ir saugiau. Vėjas gali pūsti į kibirkštis ant degių paviršių ar netgi žmonių.

* Židiniai gali būti mūrijami iš skirtingų medžiagų. Dažniausiai tai būna paprastos keraminės plytos, karščiui itin atsparios šamotinės plytos, akmenys, kai kurioms dalims galima panaudoti ir silikatines plytas. Kiekvienas iš metodų gali suteikti privalumų ne tik kalbant apie estetiką, tačiau ir apie funkcionalumą.

Shutterstock nuotr.

* Mūryti židinį šiltesniu metų laiku yra racionaliau. Žinoma, mūryti galima beveik bet kuriuo metų laiku, tačiau karštuoju metų laiku greičiau džiūsta skiedinys, todėl ir židinį greičiau bei dar spėsite pasimėgauti jo suteikiamomis galimybėmis. Ypatingai karštis naudingas, jei židinys yra mūrijamas iš akmenų.

* Iki pakuros vidurio nuo pagrindo – 85-90 cm, kad kepant maistą nereikėtų lenktis.

Shutterstock nuotr.

* Kiekvienas židinys pritaikomas konkrečiai sklypui ir namui, tad čia geriausia būtų išmatavimus pritaikyti prie vietos, kurioje jis stovės. Tačiau nepamirškite patogumo – geriausia, jei pakura nebus labai žemai (apie 90 cm), taip nereikės lankstytis kepant maistą.

* Didesni židiniai turi ir vieną didesnį trūkumą – toks židinys ne tik sunaudos daugiau malkų, tačiau jos paprastai laikomos netoliese, todėl reikės apgalvoti ir tai. Praktiškiausias židinys toks, kurio pakuros anga nėra didelė – nebent židiniu norite naudotis kaip šilumos šaltiniu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis