Kurmiai – kaip juos atbaidyti?

Ant žalios pievelės atsiradę švieži kurmiarausiai yra gerai pažįstamas ir itin nemalonus vaizdas individualaus namo ar sodybos savininkams. Kurmis – nelaukiamas daržų, gėlynų ir pievų svečias, kuriuo atsikratyti yra gan sudėtinga. Tad kokių priemonių reikėtų imtis, kovojant su šiuo nemaloniu įnamiu?

Kas yra kurmis?


Kurmis (lot. Talpa europaea) – gyvūnas priklausantis kurminių šeimai, vabzdžiaėdžių būriui. Kurmio maistas: sliekai, lervos, žemėje gyvenantys suaugę vabzdžiai. Jis dažniausiai yra 13-16 cm ilgio ir sveria 5-120 g. Skiriamieji šio gyvūno bruožai: juodas kailis, cilindriškas kūnas, uodega ne ilgesnė už galvą, mažos akys (vos 1 mm), rausiamojo tipo priekinės kojos. Šis gyvūnas turi puikią klausą, uoslę ir lytėjimo juslę.


Kurmiams patinka humusingas dirvožemis. Jie gyvena po žeme, kur išrausia paviršinių ir giluminių urvelių tinklą, į žemės paviršių šie gyvūnai išlenda retai. Greitis, kuriuo kurmiai rausia savo požemines galerijas yra įspūdingas – per dieną kurmis, kurio ilgis yra 15 cm, gali išrausti iki 30 metrų.


Kurmių atbaidymas garsu. Kadangi kurmiai prastai mato, kitos jų juslės yra išsivysčiusios ypatingai gerai. Dėl geros klausos, kurmiams triukšminga aplinka yra itin diskomfortiška, jie iš tokios vietos pabėga. Nemaloniems garsams sukelti galima pasitelkti elektronines ultragarsines priemones. Naudojant šį būdą, labai svarbu laikytis instrukcijų ir teisingai bei taktiškai jas išdėlioti visame sklype. Pasitelkus elektronines ultragarsines priemones, reikia neužmiršti atsižvelgti į tai, kad skirtingos sudėties dirvožemyje, garsas sklinda skirtingai. Taip pat egzistuoja liaudiškas kurmių atbaidymo garsu variantas – baidymas ant strypų pamautais tarškančiais objektais (buteliais, puodais). Tačiau ne visi sutinka su šios priemonės efektyvumo ir estetiškai tokios konstrukcijos atrodo nepatraukliai.


Kurmių atbaidymas kvapu. Kita itin išsivysčiusi kurmio juslė - uoslė, tad jis bijo įvairių nemalonių kvapų: česnako bei svogūno, sintetinių kvapų, tokių kaip žibalas, naftalinas, karbitas. Itin populiarus kovos su kurmiais būdas – silkinės žuvies galvos įmetimas į kurmiarausį, kurmis negali pakęsti pūvančios žuvies kvapo, todėl pabėga. Taip pat sodininkams skirtose parduotuvėse galima įsigyti specialų, cheminės sudėties skystį, kurio kvapas nemalonus šiems gyvūnams. Deja, šios priemonės efektyvumas gali būti laikinas, prie nemalonių kvapų kurmiai gali pamažu priprasti.


Tinklai nuo kurmių. Norint apsaugoti būsimą veją nuo kurmių, galima naudoti tinklus. Tokie tinklai paprastai yra gaminami iš polipropileno, klojami tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Tinklas su akutėmis, kurių dydis priklauso nuo gamintojo (16 mm x 19 mm, 19 mm x 19 mm, 13 mm x 13 mm) sutvirtintas smeigėmis, padengia plotą, kuriame yra pievelė, todėl rausdamasis kurmis susiduria su kliūtimi ir negalėdamas jos įveikti keliauja kur nors kitur. Pasirinkus šį atbaidymo būdą, svarbiausią yra tinkamai pakloti tinklą, nepaliekant plyšių, taip, kad jo negalima būtų pajudinti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis