Kaip naudoti medienos glaistą

Pažeistas grindų paviršius, papuvę langų rėmai, įskilę baldai – įprastos problemos, kurioms išspręsti reikia tiek laiko, tiek pinigų. Arba jas pašalinti galima greitai ir už prieinamą kainą panaudojant medienos glaistą. Jei jums niekada neteko su juo dirbti, nenustebkite: ši priemonė netrukus gali tapti jūsų mėgiamiausia tarp kitų, esančių jūsų įrankių dėžėje. Paprasta koncepcija bei lengvas naudojimas - medienos glaistas daro stebuklus ištaisydamas įvairiausių medinių paviršių defektus.

Iš pradžių darbas su medienos užpildu jums gali pasirodyti netvarkingas ir nepatogus, tačiau tikslūs rezultatai yra ne tik įmanomi – juos pasiekti gana lengva. Tačiau svarbu atminti, kad medienos glaistas yra skirtas naudoti sprendžiant paviršiaus problemas, tokias kaip įbrėžimai ar nuskilimai. Jei reikia ką nors tinkamai pataisyti, medienos glaistui nėra lygių, t. y. šios medžiagos trūkumų praktiškai nėra, ja galima pataisyti tiek praktinių, tiek dekoratyvinių elementų išvaizdą.

1 žingsnis

Pradėkite nuo paviršiaus, ant kurio užtepsite medienos glaisto, paruošimo. Tai reiškia, kad paviršių turite sulyginti, kad neliktų dažų likučių. Po to, gerai nušlifuokite visus nelygumus. Galiausiai, dulkių siurbliu susiurbkite visas dulkes arba gerai jas nuvalykite šlapiu skuduru (jei naudojate pastarąjį, palaukite, kol paviršius išdžius).

2 žingsnis

Dabar glaistikliu užtepkite medienos glaisto. Pradėkite nuo tos vietos, kur yra paviršiaus pažeidimas, lengvai įspausdami užpildą. Palikite glaisto šiek tiek daugiau, nes jis džiūstant susitraukia. Kai užtepėte pakankamai glaisto, švaria glaistiklio dalimi švelniai sulyginkite paviršių.

3 žingsnis

Palaukite, kol medienos glaistas pilnai išdžius. Priklausomai nuo defekto gylio, tai gali užtrukti nuo 15 minučių iki 8 valandų. Kai paviršius išdžiūna, nušlifuokite užteptą vietą, kad paviršius taptų lygus su nepažeistos medienos paviršiumi. Kai perbrauksite ranka pažeistą ir nepažeistą vietas, beveik neturite jausti jokio skirtumo.

4 žingsnis

Gerai nušlifavus paviršių, užbaikite darbą užtepdami dažų. Jūs norite, kad pataisymo praktiškai nesimatytų.

Su dėmėta medžiaga yra sudėtingiau. Kad atitaikytumėte tą patį atspalvį, pirmiausia užtepkite dažų ant tos medienos gabaliuko. Palaukite, kol jie išdžius, tuomet palyginkite spalvą. Priklausomai nuo rezultato, turėsite arba užtepti mažiau dažų, arba turėsite panaudoti kitos spalvos dažų, arba (jei atspalvis sutampa) tiesiog uždažysite tą vietą, kurią bandėte pataisyti. Tai bus pigu, lengva ir atliekama per mažiau nei valandą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis