Dažymo juosta: kaip ją klijuoti ir kaip nuimti

Kokia yra puikiai nudažyto kambario paslaptis? Tai nėra vien tik dažai. Sudėtingas dažymas visų pirma prasideda nuo geros protingo planavimo bei dažymo juostos klijavimo. Ne visos dažymo juostos yra vienodos, netgi perkant pačias brangiausias negalite būti garantuoti, kad jas pavyks lengvai užklijuoti ir lengvai nuimti. Skubame į pagalbą.

Dažymo juostos klijavimas gali šiek tiek užtrukti, tačiau tą svarbu atlikti kokybiškai, nes dažų juostos klijavimas tiek pat svarbus, kiek ir pats dažymo procesas. Štai kelios paprastos taisyklės, kurias yra verta žinoti prieš klijuojant ir nuimant dažymo juostą:

- Būtinai įsitikinkite, kad paviršius, ant kurio klijuosite juostą, yra švarus. Nuvalykite paviršių su vandens ir ploviklio tirpalu. Po to palaukite, kol išdžius.

- Pasirinkus tinkamą dažymo juostą, klijuokite ją trumpomis atkarpomis (apie 30 cm ilgio), o ne ilgomis. Dauguma savadarbių ne itin supranta, kaip tai yra svarbu visam dažymo procesui ir bendram rezultatui. Dažymo juosta yra skirta paviršiaus apsaugojimui ir jei ji klijuojama ilgomis atkarpomis, ji gali netolygiai priglusti prie paviršiaus, kas lems dažų patekimą po juosta.

Shutterstock nuotr.

- Kai priklijuosite juostą, pirštu prabraukite per ją, kad įsitikintumėte, jog ji iš tiesų tvirtai prisiklijavusi.

- Taip pat svarbu žinoti, kaip nuimti juostą. Nors daugelis dažymo juostų gali būti nenuimamos visą savaitę, geriausių rezultatų pasieksite, jei nuimsite ją iškart po dažymo: lėtai, 135 laipsnių kampu link savęs. Jei dažai jau visiškai išdžiūvo, juostą bus sunkiau nuimti ir dažų linija gali būti nelygi. Jei dažai, esantys ant juostos, išdžiūvo, skustuvo peiliuku pamažu atskirkite juostą, kad nesiliestų su paviršiumi.

- Pašalinkite ir vėl užklijuokite dažymo juostą kaskart, kai dažote paviršių. Tai užtikrins geriausius rezultatus.

- Galiausiai, jei nuklijavus juostą matote klijų liekanas, nuvalykite jas muilu ir vandeniu arba langų valikliu. Daugelis dažymo juostų gamintojų taip pat rekomenduoja citrusinius valiklius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis