Interjero dizaineris R. Špokas: langų dekoro mada sukasi ratu

Sakoma, kad mada kaip karuselė, kuri sukasi ratu. Ir tai galioja ne tik drabužiams, avalynei, rankinėms, interjero spalvoms ar baldams, bet ir langų dekorui. Štai prieš porą dešimtmečių populiarumo viršūnėje buvusias žaliuzes išstūmė praktiški ir patogūs roletai, o šiandien jos vėl grįžta į madą.

Atgyja susidomėjimas ir aliumininėmis, ir medinėmis žaliuzėmis

Tikriausiai daugelis atsimena laikus, kuomet žaliuzės puošė kone kiekvieno pasiturinčio lietuvio namų ar buto langus. Tai buvo vienas moderniausių iš vakarų atkeliavusių langų dekoro elementų, išsiskiriančių funkcionalumu ir minimalistiniu dizainu. Laikui bėgant gyventojai įsigytas žaliuzes pradėjo keisti į roletus, o ofisuose – į vertikalias žaliuzes. Tačiau poreikis reguliuoti šviesos srautą norimu kampu bei šviesos pralaidumo faktorius – svarbiausi kriterijai, kurie ir šiandien lemia klientų apsisprendimą įsigyti būtent žaliuzes. 

Gamintojo nuotr.

„Horizontalios žaliuzės – tiek medinės, tiek aliumininės yra pakankamai populiarios ir šiandien. Rinkoje atsiradus patogiems mechanizmams, aliuminio žaliuzes galima pritaikyti įvairiose patalpose bei biuruose, kur yra sumontuoti plastikiniai langai. Be to, dėl šviesos reguliavimo galimybės, horizontalias žaliuzes renkasi darželiai bei mokyklos“, – pasakoja septynerius metus roletais ir žaliuzėmis prekiaujančios įmonės „Domus Lumina“ vadovas Mantas Jančauskas.

Gamintojo nuotr.

Lengvai pritaikomos interjere

Anot interjero dizainerio Rimanto Špoko, mados sukasi ratu ir dažnai grįžta. „Pastaraisiais metais žaliuzes dažnai „nurašydavo” kaip morališkai pasenusį ar iš tarybinio laikmečio atkeliavusį reikalą, bet šiandien jos atrodo kur kas patraukliau. Žaliuzės puikiai pritaikomos šiuolaikiniuose interjeruose“, – apie langų dekoro pokyčius interjere pasakoja dizaineris. 

Gamintojo nuotr.

Aptaki aliuminio juostelių išvaizda ir platus metalo bei kitų atspalvių pasirinkimas leidžia sukurti išskirtinį interjero stilių. Aliumininės žaliuzės ypač mėgiamos modernaus ar pramoninio stiliaus loftų interjere, minimalistinio dizaino bute ar be vargo priderinamos lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjere. Anot dizainerio, viskas priklauso nuo interjero idėjos, langų tipo, dydžio, suskirstymo ir užsakovo norų. 

Gamintojo nuotr.

Sparčiai populiarėja ir medinės žaliuzės, kurios suteikia namams savito jaukumo ir prabangos. Medinės žaliuzės dažniausiai montuojamos darbo kambaryje, miegamajame, svetainėje ant didelių vitrinų. Jas pamėgo architektūros bei interjero studijos. „Pagrindiniai medinių žaliuzių pliusai – šviesos reguliavimo galimybė, jaukumas, patalpoms suteikiamas subtilumas ir prabangos jausmas“, – apie žaliuzes kalba M. Jančauskas. Šiuo metu populiariausi yra tamsaus medžio tonai, kaip raudonmedis ar riešutas, tamsus ąžuolas.

Ieško naujų formų

Interjero dizainerio R. Špoko pastebėjimu, vis daugiau žmonių ieško naujesnių langų uždengimo sprendimų, todėl renkasi modernesnių žaliuzių formų, tokių kaip plisuotos žaliuzės. Toks tarpinis variantas tarp žaliuzių išvaizdos ir roleto praktiškumo yra patrauklus ir šiuolaikiškas, kurį mėgsta ir pats dizaineris. Žaliuzių formą imituoja ir originalūs silkuette roletai, pagaminti iš dvigubo audinio ir horizontalių audinio juostelių intarpų, todėl reguliuojant juostų kampą galima padidinti arba sumažinti į patalpą patenkančios šviesos srautą. 

Gamintojo nuotr.

Akivaizdu, jog žaliuzės vis labiau mėgiamos ne tik dėl savo praktiškumo, bet ir estetinės funkcijos. Šiandien siūloma daugybė spalvų, raštų, formų, tad rinktis yra iš ko – ne tik pabodusios baltos juostelės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis