Ažūriniai elementai interjere: lengvumo ir šviesos efektas

Interjere pažaiskite su ažūriniais elementais – taip suteiksite jam lengvumo bei skaidrumo pojūtį, sukursite paslaptingą šešėlių žaismą bei paįvairinsite erdvę savitais, nepakartojamais, nuolat kintančiais šviesos ornamentais.

Ažūro ir nėrinių elementais interjerai puošiami jau daugiau nei tris šimtmečius. Tiesa, anksčiau tokie kiauraraščiai dažniausiai būdavo komponuojami ant staltiesių, pagalvėlių, užuolaidų ir kitokių dekoratyvių tekstilės elementų. Šiuolaikiniai pramonės dizaineriai šią tradicinio kiauraraščio idėją perkėlė į modernią erdvę ir panaudojo ją ne tik tekstilei, bet ir kitiems objektams dekoruoti: šiuolaikiniuose interjeruose funkcinėms zonoms skirti dažnai naudojamos įvairiausių ornamentų ir iš įvairių medžiagų pagamintos širmos, padedančios padalyti erdvę, bet jos neužgožiančios, gamintojai siūlo įvairių ažūriniais ornamentais papuoštų baldų, šviestuvų, dekoratyvių aksesuarų ir kitokių interjero objektų. Panaudokite ažūrą ir savo namuose – kiauri ornamentai ne tik suteiks išskirtinumo, bet ir padės sukurti vientisumo pojūtį, vizualiai praplėsti nedidelę erdvę, įlies faktūriškumo, kontrastų ir dinamikos. Kaip interjere pritaikyti ažūro elementų, pataria dizainerė Eglė Prunskaitė. Derinkite funkciją ir estetiką

Iš atskirų modulių sudėliota širma ne tik pripildys erdvę taisyklingų geometriškų raštų ir suteiks dinamikos pojūtį – ji gali atstoti lango užuolaidą, atskirti skirtingas funkcines zonas ir tapti patogia vieta smulkmenoms susidėti, tereikia įterpti modulį su kišenėlėmis.

Gamintojo nuotr.

Skirkite ir junkite

Skulptūriškų formų masyvaus ornamento širma – tarsi perregima siena: ji vizualiai atskiria zonas, tačiau jų neužgožia, o ant plokštumų krintantys įdomūs šešėlių raštai erdvėje sukuria žaismingą šviesos ir šešėlių kontrastą.

Gamintojo nuotr.

Gretinkite skirtingas formas

Tarpusavyje gretinami kontrastingų koloritų vertikalūs, horizontalūs, apskritimo formos perregimi objektai – baltos apskritimo raštų grotelės, juodas pintas krėslas, metalinė kėdutė ir pan., – padės sukurti žaismingą dinamiką ir išvengti disharmonijos: visą interjero kompoziciją suvienys lengvas ir skaidrus ažūro motyvas.

Gamintojo nuotr.

Gera idėja!
Neišvaizdų radiatorių padės užmaskuoti paprastos, plokštumą paįvairinančios ažūrinės metalinės grotelės, pro kurias lengvai prasiskverbs šiluma.

Laužykite stereotipus

Nebijokite tamsių interjero objektų – leiskite šviesai perskrosti ažūrinį audinį ir derinkite jį su ryškiais elementais. 

Gamintojo nuotr.

Suteikite natūralumo

Ažūriškos žibintų formos itin išryškės vakarais, uždegus žvakes, – virpantys natūralios žvakių šviesos sukurti šešėliai paskleis namuose ar lauko terasoje išskirtinę, romantišką ir intymią atmosferą.

Gamintojo nuotr.

Gaudykite šviesą

Jei norite išryškinti išskirtinio rašto bei dizaino baldą, raskite jam tokią vietą, kad ornamentų ažūrą pasiektų natūrali dienos šviesa ir sukurtų šviesos bei šešėlių žaismą.

Gamintojo nuotr.

Išryškinkite raštą

Leiskite ažūrui žaisti su šviesa – tokį įspūdį sukuria lengvi ir grakštūs originalios metalinės drabužių kabyklos augalinių motyvų ažūriški raštai, ant sienų metantys švelnius, išplaukiančius šešėlius.

Gamintojo nuotr.

Ieškokite bendrumų

Vienoje erdvėje komponuokite keletą ažūrinių objektų, pavyzdžiui, metalinį industrinio dizaino staliuką, tokią pat lentynėlę ir ištaigingą ažūrinį krėslą. Skirtingų medžiagų kompozicija padės sukurti intrigą, o ažūro motyvas pabrėš interjero vientisumą.

Gamintojo nuotr.

Kurkite romantiškus šešėlius

Dėl ažūrinio gaubto išraiškingos formos kone perregimas šviestuvas vakarais tampa įspūdingu žibintu, ant sienų ir lubų metančiu neįtikėtinus, kupinus romantikos ir paslapties šešėlius.

Gamintojo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis