PRIEŠ ir PO: 50 kv.m senos statybos butas Vilniuje pavirto į jaukų šeimos būstą

Įsirengiant ar remontuojant būstą daugeliui žmonių kyla klausimas, ar verta šiems darbams samdytis dizainerį, o nusprendus tai daryti – kokį dizainerį išsirinkti. Laimei, šiuolaikinės medijos leidžia kur kas lengviau rasti mus dominančią informaciją ir užmegzti abipusiai naudingus ryšius. Mūsų kalbinta interjero dizainerė Julija Sadovskaja tam tikslui naudoja Lietuvoje sparčiai populiarėjančią socialinio tinklo instagramo platformą. Paklausėme, kodėl interjero dizaineriui verta turėti instagramo profilį bei paprašėme pasidalinti konkrečiais nedidelio buto įrengimo patarimais.

Instagramo profilyje „julija.interjeras“ dizainerė dalijasi savo darbo subtilybėmis nuo pirminio vaizdo iki galutinio rezultato, taip pat įdomiomis idėjomis ir praktiškais patarimais. Jos įkeltos nuotraukos ir istorijos (angl. stories) leidžia geriau suprasti dizainerio darbo užkulisius.


Pasak Julijos, kiekvienas dizaino specialistas nuveikia labai daug darbo, kurio klientai nemato. Dažnas ir nenumano, kad dizaineriai turi įdėti tiek pastangų, kol išrenka tam tikrą interjero detalę ar sugalvoja suplanavimo sprendimą. Todėl Julija ir nusprendė pasidalyti savo kasdienybe ir statybų eigos procesu. Ji neabejoja, kad su statybomis nesusijusiems žmonėms tai ne tik labai įdomu, bet ir naudinga patiems įsirengiant savo namus.


Julija instagramo profilyje turi per puspenkto tūkstančių sekėjų. Be abejo, daugelis jų – jauni žmonės, įsirengiantys savo patį pirmą, neretai iš tėvų ar senelių paveldėtą butą. Vieni tokių – dizainerės klientai, norėję iš pagrindų atnaujinti senos statybos butą Pašilaičių mikrorajone (Vilniuje), paverčiant jį jaukiu jaunos šeimos lizdeliu.


Kadangi pora tikisi šeimos pagausėjimo, pagrindinis reikalavimas buvo perplanuoti standartinio suplanavimo, 50 m2 erdvę į trijų kambarių butą minimaliausiomis išlaidomis ir laiko sąnaudomis.



Buto planą nebuvo sunku perplanuoti, juolab, kad šeimininkai norėjo pakeisti tik viena – virtuvės zoną perkelti į svetainę. Ateityje virtuvės vietoje šeima planuoja įrengti nedidelį vaiko kambarį. Ši užduotis nebuvo sudėtinga, nes kanalizacijos ir vandentiekio įvadai liko toje pačioje sienoje, tik virtuvės baldai buvo perkelti į buvusią svetainę. Taip pat buvo užmūrytas išėjimas iš bendros virtuvės-svetainės erdvės į balkoną, o virtuvės baldai perstumti arčiau lango, tad kambarys tapo erdvesnis.


Būsimiems buto gyventojams buvo gan sudėtinga apsispręsti dėl interjere vyrausiančių spalvų, todėl dizainerė pasiūlė šviesų interjerą – toks visada aktualus ir jį lengva atnaujinti, o panorėjus – dekoruoti ryškesnėmis spalvomis. Kol kas švelnios pastelinės spalvos leido sukurti namuose jaukią ir raminančią atmosferą.


Agnė Bareikienė


Įsirenginėjant būstą dizainerė pataria visų pirma apgalvoti jo suplanavimą. Ypač jeigu erdvė nėra didelė, nes tada kiekvienas daiktas turi turėti paskirtį, o ne tik būti dekoro elementu. Jaukiai atmosferai sukurti ant sienų kabinkite paveikslus, jie neapkrauna erdvės. Naudokite veidrodžius sienoms puošti ar erdvėms atskirti. Pavyzdžiui, šiame projekte vietoj įprasto įėjimo į tamsųjį kambarį buvo suprojektuotos stumdomos veidrodinės durys, optiškai praplėtusios erdvę. Tokiu būdu funkcionalumas ir dekoratyvumas eina koja kojon.


Dar vienas praktiškas patarimas – senos statybos buto luboms rinktis įtempiamąsias, o ne gipsines lubas. Patirtis rodo, kad gipsinės lubos nuleidžiamos mažiausiai 12 cm, o įtempiamos – tik 5 cm. Pasak dizainerės, kai erdvė nedidelė, o lubos nėra aukštos, šie keli centimetrai tampa labai svarbūs.



Galiausiai, labai svarbu pakankamai dėmesio skirti apšvietimui. Jeigu bute daromas kapitalinis remontas, privaloma padidinti šviestuvų kiekį. Įprastai senų butų kambarius apšviečia vos viena lempa, kabanti lubų centre. Tai – klaida, nes tik naudojant skirtingus apšvietimo tipus galima sukurti skirtingus apšvietimo scenarijus, keičiamus pagal nuotaiką ir poreikius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis