100 kv.m butas Vilniuje, kur visuomet jautiesi tarsi atostogose

„Interjerą kūriau aistringiems keliautojams: galvojau apie tai, kad jiems būtų gera pasiblaškius po pasaulį grįžti į jaukius, ramius namus, kuriuose jaustųsi subtilus kelionių nuotaikos dvelksmas ir džiaugsmo teiktų prisiminimai apie jas“, – dalijasi įspūdžiais buto Vilniaus senamiestyje interjero autorė dizainerė Šarūnė Šaltenė. 

Objekto dosjė:

Tipas – 2 aukštų butas palėpėje naujame name Vilniaus senamiestyje.

Plotas – 100 m². 

Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys su svetainės, valgomojo ir virtuvės zonomis, darbo kambarys, 2 miegamieji. 

Gyventojai – 4 asmenų šeima.

Projekto autorė – interjero dizainerė Šarūnė Šaltenė (studija „Casamia“).


Andrius Stepankevičius


Projekto autorė dizainerė Šarūnė Šaltenė sako, kad kuriant interjerą daug sudėtingumų kyla tada, kai butas yra nestandartinės formos ir aukščio. Kita vertus, palėpės erdvė visada suteikia savotiško šarmo, romantikos, jaukumo. Kadangi šeimininkai mėgsta jūrą, vėją, smėlį, buriavimą, šie jiems svarbūs dalykai atsispindi interjero stilistinėje koncepcijoje. Kaip prisiminimas apie keliones visame bute kartojasi jūriniai motyvai: melsvi ir pilkšvi baldų bei tekstilės atspalviai, ryškaus šlapio smėlio geltonumo kilimo spalva vaikų kambaryje ir svarbiausias svetainės akcentas – gludintu, tarsi vandens nuskalautu travertinu dekoruotas krosnelės kaminas.


Dar vienas šeimininkų noras – kad interjere būtų ne tik su gamtos stichija susijusių asociacijų, bet ir kuo daugiau jaukumo ir šilumos suteikiančių natūralių medžiagų: grindims naudota natūrali mediena, krosnelės kamino apdailai – akmuo, visa tekstilė taip pat natūralaus pluošto, jauki ir minkšta: kilimas pagamintas iš šilko, pagalvėlės ir apklotai – vilnos bei aksomo.  


Andrius Stepankevičius


Architektūrinis palėpės išskirtinumas lėmė interjero kolorito pasirinkimą – jis labai šviesus, nuosaikus ir ramus, sienos bei lubos dažytos balta spalva. Švelnių spalvų monotoniją išsklaido ir bendrajame kambaryje kaip ryškus akcentas suspindi oranžinis fotelis, suteikiantis reprezentatyviai zonai išskirtinumo, ekspresijos ir drąsos. Dar vienas efektingas akcentas – apšvietimo scenarijus. Šarūnė pasakoja, kad šeimininkai norėjo paslėpto, kuo mažiau matomo ir išsklaidyto, tačiau funkcionalaus apšvietimo. Todėl jis suprojektuotas sijose, šviesa sklinda į baltas lubas ir nuo jų atsispindėjusi krenta žemyn, išryškindama šlaitinio stogo įrėmintos erdvės dinamiškumą, sudėtingumą ir grožį.


Andrius Stepankevičius


Kad virtuvės zona nebūtų nuobodžiai balta, turėtų savitą „veidą“ ir atspindėtų interjero idėją, joje interpretuojama kelionių tema: spintelių durys dekoruotos Provanso stilistiką atkartojančiais elementais. Baltą koloritą pagyvina kontrastingos grublėtos faktūros tamsiai pilkas darbastalis, derantis ir su šiltu medinių grindų atspalviu, ir su interjere vyraujančia spalvų palete.  


Andrius Stepankevičius


Vaikų kambaryje dizainerė naudojo tik natūraliais medžiagas, kad aplinka mažiesiems būtų kuo sveikesnė ir saugesnė. Interjere žaismingai tęsiama jūros tema: vandens nugludintas medines užrašais išmargintas lenteles (tokios naudojamos atogrąžų kraštų interjeruose) imituojantys tapetai, kuriais dekoruota viena siena, primena saulėtą paplūdimį, geltonas šlapio smėlio spalvos kilimas paryškina šviesią erdvę ir suteikia jai gyvumo.  


Andrius Stepankevičius


Svarbus sprendimas

Kad vaikai gautų pakankamai visavertės šviesos, kad nebūtų tamsių kampų, jų kambaryje pakabinta daug lengvų šviestuvų, subtiliai kartojančių virtuvės spintelių fasadų motyvą. „Vaikų kambarys turi būti apšviečiamas vienu jungiklio paspaudimu visiems šviestuvams – tą triuką visada naudoju, nes patys vaikai nesuka galvos, ar šviesos užtenka, ir niekada nejungia kelių jungiklių“, – įsitikinusi Šarūnė.  


Namai
Namai
Andrius Stepankevičius


„Nežinau kodėl, bet apie 80 procentų mano kuriamų interjerų yra palėpėse ar po šlaitiniu stogu. Architektūriškai įdomi erdvė, ne tiesiog paprasta „dėžutė“ – tai ir iššūkis, ir naujos galimybės. Miegamasis yra ypatingas kambarys, šeimininkai tvirtina, kad tai jų gyvenimo ašis: čia jie leidžia laiką su vaikais, mėgsta dūkti ant lovos, kartu ant jos sukritę žiūrėti filmukus, skaityti pasakas.


Paklausti, kodėl, jie sako, kad tai jaukiausias miegamasis, nepalyginamas su prabangiausiais viešbučių kambariais, kurių teko daug matyti, todėl visi būna labai laimingi grįžę namo, – pasakoja dizainerė. – Manau, kad tai lemia buto architektūra: miegamasis yra po dvišlaičiu stogu, todėl erdvė ir aukšta, ir labai jauki. O dar sijos, šarmo suteikiantis langas, nemažas kambario plotas (apie 25 m²), tarpusavyje harmoningai derančios interjero detalės – visa tai spinduliuoja išskirtiniu žavesiu ir net prabanga.“


Andrius Stepankevičius


Šalia miegamųjų įrengtas vonios kambarys – dar viena erdvė, kurioje šeima kartu praleidžia daug laiko, tad čia pasirūpinta ir suaugusiųjų, ir mažųjų poreikiais. Tėvams suprojektuota didelė dušo kabina, maudytis mėgstantys vaikai gali turkštis patogioje vonioje.


Andrius Stepankevičius


Kadangi šeimininkai pageidavo nuosaikaus vonios kambario dekoro, nenorėjo ryškių spalvų, čia vyrauja balti ir pilki grindims naudotų akmens masės plytelių atspalviai, o viską vizualiu įspūdingumu papildo detalės: spintelės fasado raižinys, atkartojantis sienų plytelių raštą, prie jo deranti grublėta galinė dušo kabinos siena. Ramiame fone gražiai išryškėja puošnesnio dizaino akcentai: šviestuvas, veidrodžio rėmas – jie kuria romantišką nuotaiką ir pagyvina funkcionalią vonios kambario erdvę, kad ši neatrodytų nuobodžiai blanki.  


Visą interjerą galite apžiūrėti galerijoje:



Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis