90 kv.m butas Vilniuje ‒ žavingas stilių derinys su subtiliais akcentais

Interjero dizainerės Ingridos Bieliauskės sukurtą sostinės Antakalnio mikrorajone esančio buto interjerą galima vadinti eklektišku. Jame persipina modernaus, klasikinio bei marinistinio stiliaus detalės.

Buto suplanavimas


90 kv.m naujos statybos bute įrengti septyni atskiri kambariai ir su koridoriumi sujungtas tambūras. Erdvė padalyta į dvi dalis ‒ ramiąją zoną, kurioje yra miegamieji kambariai su sanitariniais mazgais, ir aktyviąją zoną – svetainės bei virtuvės erdvę, kur šeima, kaip įprasta, praleidžia daugiausia laiko. 


Patalpos įrengiant būstą nebuvo perplanuotos, tik sudėliojus šeimos prioritetus, funkciškai pakoreguotas baldų ir prietaisų išdėstymas, padidinta virtuvės zona.


Vytautas Narkevičius


Spalvų ir faktūrų žaismė


Šviesius ir jaukius namus su žaismingais spalviniais akcentais užsakovams sukūrusi dizainerė džiaugiasi, kad šie nepabijojo jos pasiūlymų. Eksperimentuoti su spalvomis, jas nagrinėti, derinti tarpusavyje mėgstanti kūrėja šiame interjere derino šiltus ir šaltus atspalvius. Visose namų erdvėse darniai susipina skirtingos formos, faktūros, nevengiama viename kambaryje naudoti daugiau nei kelių atspalvių. 


Spalva tapo svarbiu interjero akcentu – virtuvės ir valgomojo zonose atsikartojantys melsvos spalvos tonai žaismingai sąveikauja su dinamiškai visame bute išsidėsčiusiomis žalvario detalėmis. Melsvą spalvą papildo žalia sofa su malonia audinio faktūra bei rausvas fotelis. Svetainės, miegamojo ir tėvų vonios kambaryje subtiliai panaudojami juodos spalvos elementai, kurie pastelinių atspalvių namams suteikia solidumo. 


Didelis dėmesys šiame interjere skirtas vonios kambariams. Juose persipina skirtingų spalvų, faktūrų ir formų plytelės. Faktūros ir apšvietimas kuria malonų atspindžių ir šešėlių žaismą.


Interjere panaudojus apvalių ir aptakių formų baldus pavyko sukurti lengvumo įspūdį. Jaukumo būstui suteikia koridoriuje sukaltos medinės vertikalios lentos, kurios atsikartoja ir tėvų vonios kambaryje ‒ subtili užuomina į marinistinį stilių. Apgalvota kiekviena erdvė


Projektuojant bendrą svetainės ir virtuvės zoną dizainerės tikslas buvo sujungti šias dvi erdves į vieną, panaudojant spalvas, formas ir medžiagų faktūras. Čia labiausiai dėmesį traukia keli akcentai ‒ melsvos spalvos virtuvės sala ir valgomojo kėdės, žalvario elementai rankenėlėse bei virtuvės cokolyje. Valgomojo ir virtuvės zonas paįvairina žalia sofa su rausvu foteliu, o visus taškus ant i sudėlioja juodos spalvos kavos staliukas ir kabantys šviestuvai.

Virtuvė išsiskiria keli elementai: šviesiai pilkos spalvos spintelės, medinė indauja (joje taip pat numatyta vieta vynui laikyti) bei melsvos spalvos sala, deranti su raštuotomis grindų plytelėmis. 


Valgomojo zonai tenka ypač daug natūralios dienos šviesos, tad čia pasirinktos medinės melsvų atspalvių kėdės bei medinis padidinamas stalas. 


Poilsio zonos minkštieji baldai ‒ sofa ir foteliukas ‒ skiriasi ne tik spalvomis, bet ir medžiagomis. Sofa pagaminta iš žalios spalvos vilnos, stovi ant juodų medinių kojelių, o fotelis ‒ iš rausvo veliūro bei metalinio rėmo. Erdvę papildo šviesus vilnonis kilimas.


Svarbu paminėti, kad butas yra paskutiniame namo aukšte, tad šeimininkai turėjo galimybę įrengti krosnelę, dėl kurios gyvenamoji erdvė tapo dar patrauklesnė. 


Pasak interjero dizainerės, su buto šeimininkais nemažai diskutuota dėl tokių detalių, kaip televizoriaus integravimas svetainėje. Norėta erdvę išlaikyti švarią, neapkrauti elektronikos prietaisais. Šis klausimas išspręstas nuleidžiamu projektoriaus ekranu.


Asmeninis archyvas


Kadangi užsakovai pateikė užduotį numatyti kuo daugiau vietos daiktų sandėliavimui, buvo įrengtas atskiras sandėliukas daiktams pasidėti, tambūre suplanuota didelė spinta bei atskira niša su spintelėmis ir vieta raktams pakabinti. Svetainėje suprojektuota niša su lentynomis knygoms. 


Tėvų miegamojo zona ‒ rami ir atpalaiduojanti erdvė, kurioje vyrauja nuosaiki spalvų gama su švelniai melsvos spalvos prieskoniu užuolaidose ir pagalvėlėse. Svarbiausi miegamojo akcentai ‒ sienų gipso lipdiniai, taip pat masyvi tamsaus medžio spinta, kurios fasadas puoštas įsprūdomis. Iš abiejų lovos pusių stovi staliukai, pagaminti iš žalio marmuro ir sendinto metalo. Miegamajame, kaip ir visame bute, galima aptikti žalvario detalių ‒ jų yra šviestuvuose, baldų rankenėlėse. 


Vaiko kambarys nedidelis, bet labai šviesus. Stengtasi išlaikyti šviesų kambario charakterį, papildant jį smėlio, rausvomis, pilkomis detalėmis. Daug jaukumo suteikė šviestuvai.


Bute yra du vonios kambariai. Tėvams priklausančioje vonioje dizainerė nevengė derinti skirtingų formų, spalvų ir faktūrų plytelių. Prie jų dera lavos akmens praustuvas, medinė spintelė bei vario spalvos santechnikos prietaisai. Jaukumo vonios kambariui teikia medinėmis lentelėmis iškaltos lubos. Prie vonios suformuota niša su LED apšvietimu.


Bendrame vonios kambaryje yra skalbimo ir džiovinimo mašinos, erdvus dušas, patogi į stalviršį įleista kriauklė. Kalbant apie šio vonios kambario interjero dizainą, didžiausią dėmesį patraukia margos grindų plytelės ir pilkas baldas, dekoruotas vertikaliu frezavimu. Duše suformuota niša su LED apšvietimu. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis