Šeimos namai, kurių jaukumą kuria kaimiško stiliaus detalės

(1)

Net ir visai paprastai erdvei jaukumo jausmo įpūsti gali keletas kaimiško stiliaus (angl. rustic) detalių. Kai kuriems iš jūsų gali kilti klausimas, o kas tai per stilius? Kaimiškas stilius – tai jaukumo, natūralumo, neapdirbtumo ir istorija dvelkiančių daiktų samplaika.

Išgirdus kaimiško, arba kitaip rustic, stiliaus pavadinimą, kiekvieno iš mūsų vaizduotėje iškyla skirtingas paveikslas. Taip yra todėl, kad šį stilių priimta derinti su kitais interjero stiliais. Tai galite pajusti ir šiame būste - derinamas modernus ir kaimiškas stiliai. Rezultatas – šiuolaikiška, bet kartu jauki ir įdomi erdvė. Baltos spalvos fone subtiliai išryškėja visi svarbiausi kaimiško stiliaus elementai: neutrali spalvų paletė, odiniai baldai bei kilimai, medienos ir metalo derinimas, ryškios tekstūros, architektūrinės detalės ir t.t. Toliau plačiau aptarsime kiekvieną iš šių elementų.


Neutrali spalvų paletė. Kaimiškame interjero stiliuje labai svarbų vaidmenį atlieka neutrali spalvų paletė. Jos įkvėpimo šaltinis yra gamta – įvairūs žemės atspalviai (juoda, pilka, ruda, smėlio ir pan.). Vizualinio įdomumo šiai estetikai paprastai yra suteikiama tokiomis akcentinėmis spalvos, kaip plytų raudona, oranžinė, žalia.Tekstūra. Neapdirbtos, natūralios tekstūros yra tai, kas kaimiškam interjero stiliui suteikia išskirtinio charakterio. Šiame būste galima išskirti odinę sofa, kilimus, kailį paklotą ant pufo svetainėje, medinius baldų paviršius, metalinius akcentus ir pan.


Kalbant apie tekstūrą, šiame būste verta išskirti valgomojo zoną. Čia žaviai atrodo du odiniai kilimai sudėti vienas ant kito po valgomuoju stalu. O mediniai baldų paviršiai gražiai dera su metalinėmis kėdžių kojelėmis bei vėjo varpeliais.


Architektūrinės detalės. Kuriant kaimiško stiliaus interjerą daug dėmesio yra skiriama architektūrinių detalių išryškinimui (pavyzdžiui, stogo sijų arba plytinių sienų). Kadangi šis būstas yra naujas ir modernus, jame architektūrinės detalės vaidmenį atlieka židinys su išskirtine apdaila.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis