Patogus 30 kv.m butas daugiabučio palėpėje

(3)

Miesto daugiabutyje įrengtoje nedidelėje palėpėje suprojektuoto nestandartinio buto privalumai – ne tik romantiška išskirtinė erdvė su miesto vaizdais pro langus. Tinkami architektūriniai sprendimai, logiškas būtiniausių zonų planavimas ir apgalvotas dizainas padėjo čia sukurti funkcionalią ir stilingą miesto gyvenamąją erdvę. 

Objekto dosjė:

Tipas – palėpinis butas daugiabutyje.

Plotas – 30 m².

Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys su svetainės, valgomojo ir virtuvės zonomis, miegamasis, vonios kambarys.

Gyventojai – skirta 2 žmonėms.


Vos 30 m² palėpė su aukšta lubų linija vienoje pusėje, žemu nuolydžio kampu kitoje ir erdvę skaidančiomis masyviomis natūralaus medžio sijomis – sudėtinga, daug kampų turinti patalpa, todėl ją projektuojant buvo svarbu rasti tinkamus dizaino sprendimus, padedančius vizualiai užmaskuoti šiuos trūkumus. Siekiant sukurti vientisą interjerą, visai palėpei dažyti buvo pasirinktas minkštas baltas atspalvis, kuriantis didesnės erdvės įspūdį. Jį dar labiau sustiprino palėpėje įrengti stoglangiai.


Šviesiame fone išryškėjančios gruboko paviršiaus natūralaus medžio sijos ir masyvūs jų tvirtinimo elementai šviesiam interjerui suteikė urbanistinio stiliaus prieskonį, o išraiškinga medžio faktūra – natūralioms medžiagoms būdingą jaukumo pojūtį. Atsižvelgiant į netaisyklingas erdvės formas, grindims kloti taip pat buvo sugalvotas neįprastas sprendimas. Šviesaus medžio grindlentės buvo klojamos ne ištisai per visą grindų plotą, o atskirais gabaliukais, keičiant lentų kryptį ir formuojant palėpės lubų linijas bei kampus atkartojantį raštą ant grindų. Taip buvo siekiama vizualiai ištaisyti nestandartinės patalpos trūkumus nukreipiant nuo jų dėmesį į kitas detales ir suteikti interjerui vientisumo pojūtį.


Vida Press


Nedideliame balkone ryškūs oranžiniai baldai tarsi pratęsia visame bute vyraujančią spalvinę idėją. Plastikinės kėdės – ne tik lengvos, bet ir atsparios drėgmei, todėl jas galima palikti balkone net ir rudenį ar žiemą.


Vida Press


Vyraujantis baltas koloritas interjero spalvinėje gamoje pagyvintas dar keliais atspalviais – taip siekiama ne tik paįvairinti erdvę, bet ir vizualiai ištaisyti nestandartinės patalpos trūkumus. Švelni šviesiai pilka spalva naudojama didelėms baldų plokštumoms – taip jie išsiskiria iš bendros erdvės, tačiau jos neužgožia. Daugelis baldų buvo gaminami individualiai, taikant prie netaisyklingų kampų ir išsikišimų – toks sprendimas padėjo suformuoti taisyklingesnę patalpos formą, paslėpti kampus, išnaudoti nišas.


Vida Press


Tokią pat užduotį turėjo ir spalviniai deriniai: aukščiausioje svetainės vietoje iki pat lubų suprojektuotos spintos fasadai, dekoruoti šachmatiniu dviejų spalvų deriniu, vizualiai sumažino plokštumą – šį įspūdį sukūrė pilkų ir baltų kvadratų kompozicija, suskaidžiusi plokštumą į mažesnius segmentus. Panašiu principu „dirba“ ir miegamojo sienos dekoras – geometrinis asimetriškas pilkos ir baltos spalvos raštas, taip pat nedidelio darbo kampelio, įrengto greta miegamojo, sienos su apskritu langu apdaila.


Vida Press


Individualiai pagaminti baldai ne tik padeda ištaisyti netaisyklingas erdvės formas, bet ir yra funkcionalūs – lubas siekiančiose spintelėse galima laikyti daugybę rečiau naudojamų daiktų. Durelės suprojektuotos be rankenėlių siekiant neperkrauti bendro vaizdo detalėmis ir sukurti vientisumo įspūdį.


Vida Press


Kaip akcentas šviesioje pastelinėje interjero spalvinėje kompozicijoje panaudota ryški raudona spalva, puikiai deranti prie pilkšvo tono ir suteikianti interjerui tam tikros intrigos, žaismingumo bei ritmo. Kadangi visas butas suprojektuotas atviroje palėpės erdvėje be sienų, o funkcinės zonos atskirtos nedidelėmis pertvaromis, ryški raudona spalva padeda jas pabrėžti.


Vida Press


Svetainėje svarbiausia poilsio zona su akį traukiančiu krėslu, dideliu moderniu tapybos darbu ir TV zona, miegamajame paryškintas lovos galvūgalis, darbo kampeliui pritaikytas minimalistinis raudonas stalo viršus, valgomajame priderintos raudonos kėdės, o virtuvės zoną subtiliai pabrėžia po baldais sumontuotas raudonas LED apšvietimas.


Vida Press


Vida Press


Iki pat lubų sumontuota skaidraus stiklo dušo zonos pertvara neužgožia nedidelio vonios kambario erdvės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis