85 kv.m buto rekonstrukcija: net vonioje atsirado vietos langui

Išgriautos nereikalingos sienos ir sukeistos vietomis patalpos nepatogų seno planavimo butą pavertė funkcionalia, patogia gyventi erdve.

Prieš rekonstrukciją

Iki rekonstrukcijos senos statybos butas buvo padalintas į tris kambarėlius, čia buvo įrengta mažutė tamsi vonia ir atskira virtuvė.

Žurnalas "Mano namai"

Po rekonstrukcijos

Rekonstruojant butą pirmiausiai buvo suprojektuota nauja vieta vonios kambariui - jis buvo perkeltas vietoj buvusios virtuvės. Sumažinusi buvusį vonios kambarį, vonios link buvo suprojektuotas nedidelis koridorius. Likusioje buvusios vonios vietoje atsirado tamsusis kambarėlis. Kadangi naujame plane atskiro kambario virtuvei nebeliko, ji buvo nukelta į svetainę. Dėl to teko pastumti galinę šio kambario sieną - liko tik kolonos, nes laikančios sienos visai išgriauti negalima. Atsiradusioje nišoje ir buvo suprojektuota neidelė virtuvė, kurią nuo svetainės šiek tiek slepia sendintomis plytomis dekoruotos kolonos.

Žurnalas "Mano namai"

Po rekonstrukcijos seno 85 kv.m buto planavimas pasikeitė neatpažįstamai - atsivėrė šviesi erdvė, įrengta didelė vonia su langu, taip pat suprojektuoti du atskiri kambariai - miegamasis ir darbo zona.

Žurnalas "Mano namai"
Žurnalas "Mano namai"

Rekonstruotas butas sename name tapo ne tik jaukus ir stilingas, bet ir funkcionalus - svetainės sienoje suprojektuota gispkartonio konstrukcija su stiklinėmis lentynėlėmis, virš kurių įrengtas apšvietimas. Ši konstrukcija atstoja sekciją, kurioje galima sudėti įvairias smulkmenas ir interjerą puošiančias dekoracijas. O virš lentynėlių įrengtas apšvietimas vakarais svetainėje sukuria romantišką prieblandą.

Žurnalas "Mano namai"

Dar viena įdomi idėja - spalvoto ir elegantiškais ornamentais dekoruoto stiklo fragmentai sienose. Tokių sienų dekoras paįvairina vienodą pieno putos spalvinę gamą ir pagyvina interjerą.

Žurnalas "Mano namai"
Žurnalas "Mano namai"

Po rekonstrukcijos gerokai padidėjusiame vonios kambaryje atsirado vietos įrengti visą komforto ir funkcionalumo komplektą - čia tilpo didelė kampinė vonia, praustuvė, dušo kabina ir unitazas. Sienos paįvairintos iš gipskartonio sumontuotomis konstrukcijomis, kai kuriose jų buvo įrengtos nišos su apšvietimu. Vietoj modernios stiklinės dušo kabinos, sumūryta stiklo blokelių sienele, o dušo vidus išklijuotas pastelinių spalvų mozaika.


Fotografo Kęstučio Kurieniaus nuotr.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis