49 kv.m. butas Vilniuje, į kurį norisi sugrįžti po sunkios darbo dienos

Kaip turi atrodyti namai, į kuriuos norėtųsi sugrįžti po įtemptos darbo dienos, kuriuose vyrautų raminanti atmosfera, o jų stilius būtų nesenstantis? Tokių namų pageidavo moteris, įsigijusi naują nedidelį butą Vilniuje. Dizainerė Rasa Samulionienė patarė kurti modernios klasikos interjerą – tai šiltas ir jaukus stilius, mėgstantiems laiko patikrintą grožį.

Kaip ir būdinga tokio stiliaus interjerams, čia naudoti augalinių motyvų ornamentai, stori audiniai, aptakių formų baldai bei dekoratyvios jų detalės. Svetainėje dominuoja šviesi rusva spalva, kurią pagyvina žalsvai žydros detalės – pagalvėlių ornamentai ir marinistiniai paveikslai. Viena svetainės siena išklijuota klasikiniam stiliui būdingais vertikaliai dryžuotais tapetais. Tačiau skirtingais raštais nepiktnaudžiaujama – toje pačioje erdvėje įrengta virtuvė yra visiškai balta.

Moderni klasika neturi griežtų taisyklių, yra daug vietos interpretacijai. Tad virtuvėje šalia spintelių su filinginėmis durelėmis ir sendintų rankenėlių, dizainerė priderino šiuolaikiškas sienų plytelės ir stilingus šviestuvus virš baro.


Miegamajame, šalia bute vyraujančių rusvos ir baltos spalvų, įvesta tamsesnė, prabangos įspūdį kurianti sodri violetinė. Lovos galvūgalyje sienos fragmentą puošia blizgūs ornamentuoti tapetai, kurių raštas atkartojamas spintos durelėse. Iš abiejų lovos pusių – manieringos spintelės ir naktiniai šviestuvai, kurių šviesą atspindi aukšti veidrodžiai. Simetrija – dar vienas klasikinio interjero bruožas.


Nors butasyra naujos statybos name ir kardinalių pokyčių išplanavime neteko daryti, visgi, norint maksimaliai racionaliai išnaudoti patalpas, buvo nuspręsta „stumtelti“ vieną pertvarą ir miegamojo kambario ploto sąskaita padidinti svetainę.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis