Nepretenzingas 54 kv.m. butas Vilniuje – tik tai, kas reikalinga

Lietuvoje pamažu plinta mada nuomotis būstą ne tik studentišku gyvenimo laikotarpiu. Tiesa, nuomojamas būstas nebūtinai turi dvelkti sovietmečiu ar būti seniai ragavęs remonto. Tai įrodo šis 54 kvadratinių metrų butas Šiaurės vakarinėje Vilniaus dalyje, Bajoruose, kurį dizainerė Simona Vildžiūnė kūrė dažnai besikeisiantiems buto nuomininkams.

Projekto autorės teigimu, Bajoruose esančio buto interjeras puikiai atitinka jo paskirtį – kadangi butas skirtas nuomai, nesiekta sukurti kažko ypatingo, įmantraus ar nestandartiško, atitinkančio konkrečių šeimininkų pomėgius ar gyvenimo būdą. Kaip teigia dizainerė, kiekvienas naujakurys, atvyksiantis į šį butą, galės įsikurti jame pagal savo poreikius, interesus ir troškimus. Todėl pagrindinė idėja kuriant interjero dizainą buvo nuasmeninta​s, santūrus, modernus ir​ neutralus stilius, tiksiantis įvairiems būsimiems nuomininkams.


Dėl minėtos priežasties nei buto miegamasis, nei bendra virtuvės ir valgomojo patalpa, nei prieškambaris ir vonios kambarys neapkrauti detalėmis – juose yra tik būtiniausi reikmenys. Visa kita užsipildys bute gyvensiančių asmenų daiktais. Bute vyraujančios spalvos taip pat parinktos atsižvelgiant į bendrą idėją. Jos atliepia šeimininkų norą sukurti modernumu, santūrumu ir praktiškumu dvelkiantį vaizdą. Dizainerė šią užduotį išsprendė kiek netikėtais buto savininkams baklažano atspalvių deriniais, dėl kurių interjeras atrodo vientisas ir išbaigtas. Kūrėjos teigimu, prie natūralių žemiškų spalvų pratusiems žmonėms iš pradžių tai pasirodė gana drąsu, bet galutinis rezultatas juos labai nudžiugino.Įdėjus šiek tiek pastangų, išgauta tinkamo tono sienų spalva, kuri asocijuojasi su paslaptimi, mistika. Juk kiekvienas nuomininkas į šiuos namus atneš kažką savo, tačiau nieko ilgalaikio juose nepaliks. Dizainerės teigimu, ši spalva puikiai tinka drąsiems, savimi pasitikintiems, o kartu darniems ir ramiems žmonėms.


Kai kurie bute esantys daiktai naujam gyvenimui prikelti tiesiai iš šeimininkų sandėliuko. Taip suderinti šiuolaikiniam žmogui svarbūs aplinkos tausojimo ir taupumo aspektai, tuo pačiu suteikiant namams jaukumo. Kadangi vyrauja gana tamsios spalvos, norėta interjerą pagyvinti lengvais, šiltais ir žaismingais motyvais. Netradiciniai sprendimai – grakštus gėlės formos kabantis šviestuvas ar vaza su dekoratyviniais rugiais – įneša į šį butą gaivos ir gyvybės.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis