Kalėdinis kaktusas: priežiūros atmintinė

Nors kaktusas tikriausiai nėra tas augalas, kuris ateina į galvą pagalvojus apie Kalėdas, tačiau tikrasis plokštenis (Schlumbergera bridgessii) gali pakeisti jūsų nuomonė. Kalėdinis kaktusas – kambarinis augalas, kuris šalčiausiuoju metų laiku namus gali papuošti raudonos, rožinės, geltonos arba baltos spalvos žiedais.


Tikrasis plokštenis, geriau žinomas kalėdinio kaktuso pavadinimu, tradiciškai auga Brazilijos drėgnuosiuose miškuose. Kalėdų kaktusu jis yra vadinamas dėl to, jog jo žydėjimo ciklas sutampa su kalėdiniu laikotarpiu. Tai nėra dykumos kaktusas, todėl verta pasidomėti jo priežiūros subtilybėmis.


Auginimo terpė. Atsižvelgiant į tai, kad kalėdinis kaktusas yra kilęs iš Brazilijos drėgnųjų miškų, jį auginti reikia derlingoje, purioje bei drėgnoje dirvoje. Kiekvieną pavasarį, pasibaigus žydėjimui, jį rekomenduojama persodinti į naują substratą (geriausia rinktis žemių mišinį skirtą žydinčioms gėlėms).


Šviesa. Šis kaktusas nėra iš tų augalų, kuriems reikėtų daug šviesos. Apskritai jo nerekomenduojama statyti ant pietinių ar vakarinių palangių. Geriausia šį augalą auginti ant stalo arba lentynos, kur nesiekia tiesioginiai saulės spinduliai.


Taip pat verta žinoti, kad negalima keisti kalėdinio kaktuso vazono pusės saulės atžvilgiu, nes jį sukiojant augalas gali nebežydėti arba numesti suformuotus žiedpumpurius. Pumpurus augalas gali pradėti mesti ir dėl staiga pasikeitusių oro sąlygų.


Kalėdinis kaktusas
Kalėdinis kaktusas
Shutterstock nuotr.


Temperatūra. Šio augalo augimui tinkamiausia yra 18-21°C dienos temperatūra, o naktį ji gali nukristi iki 10°C. Taip pat labai svarbus yra jos pastovumas, nes kalėdiniai kaktusai nemėgsta per didelių temperatūros svyravimų.


Laistymas. Kadangi tai yra tropinis augalas, jį reikia kruopščiai laistyti. Laistyti kalėdinį kaktusą reikia tada, kai viršutinis dirvos sluoksnis pasidaro sausas. Svarbu atminti, kad šio kaktuso negalima laistyti iš viršaus, lieti reikia dirvą.


Drėgmė. Jeigu augalui trūks drėgmės, jo lapai ims raukšlėtis. Kad to būtų galima išvengti, patariama padėti indą su vandeniu šalia kalėdinio kaktuso vazono taip, kad kai vanduo garuos, drėgmės tektų augalui.


Kalėdinis kaktusas
Kalėdinis kaktusas
Shutterstock nuotr.


Tręšimas. Žydintį augalą rekomenduojama tręšti daug kalio turinčiomis trąšomis.


Ramybės periodas. Kad kalėdiniu kaktusu džiaugtis būtų galima ne vienerius metus, jam reikia ramybės periodo, kuris paprastai prasideda, kai augalas nužydi (dažniausiai sausio antroje pusėje arba vasarį). Ramybės periodas trunka apie porą mėnesių. Tuo metu augalą reikia mažiau laistyti ir, jeigu įmanoma, pastatyti į vėsesnę vietą, kurioje vyrautų 13-15°C temperatūra.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis