3 svarbiausios šių metų Kalėdų dekoravimo tendencijos

Interjero ekspertai teigia, jog kasmet vis labiau populiarėja kalėdinės dekoracijos, vis daugiau žmonių sutinka, jog papuošimai iš tiesų padeda sukurti Kalėdų laukimo atmosferą.

 Vis dėlto neretai pastebima, jog esant didelei papuošimų pasiūlai ir įvairovei prekybos centruose, ribą tarp skoningo dekoravimo išlaikyti darosi vis sunkiau. Švenčių ekspertai iš www.eglutes.lt pataria, kad bene paprasčiausias būdas – išsirinkti ir nuosekliai laikytis vienos tendencijos ar motyvo. Tuo remiantis daug paprasčiau atsirinkti derėsiančius ir atsisakyti bei neprisipirkti tarpusavyje nederančių papuošimų.


2018 metais vyrauja trys pagrindinės kalėdinių dekoracijų tendencijos:


Natūralizmas


Tai eglių ir namų puošyba natūraliais elementais – kankorėžiais, medžių ar medvilnės šakelėmis, cinamono lazdelėmis, džiovintais vaisiais, linu ir panašiai. Toks dekoravimo būdas suteikia namams šiltumo ir jaukumo. 


Natūralios gamtos medžiagos suteikia dekorui jaukumo.
Natūralios gamtos medžiagos suteikia dekorui jaukumo.
Shutterstock nuotr.


Minimalizmas/universalizmas


Tai kukli puošyba universaliais dekoro elementais – modernios pavienės šviesos instaliacijos, minimalistiniai elementai, 1-2 spalvų vyravimas visame dekore. Toks dekoravimo būdas leidžia sukurti stilingą aplinką, kuri yra neperkrauta ir estetiškai maloni.


Klasika


Tai puošyba klasikiniais Kalėdų atributais – puansetijomis, tradiciniais spalvų deriniais – raudona, balta, žalia, auksinė, kalėdiniais vainikais, besmegeniais, Kalėdų kojinėmis ir pan. Ši dekoravimo tendencija yra nepavaldi bėgančiam laikui, o taip papuošti namai – visada išskirtiniai ir ypač šventiški.


Raudona ir balta spalvos – elegancija dvelkianti klasika.
Raudona ir balta spalvos – elegancija dvelkianti klasika.
Shutterstock nuotr.


Prieš puošiant namus specialistai pataria gerai apgalvoti ir susiplanuoti, kokios taktikos šiemet laikysitės. Labai lengva pasiduoti šurmuliui ir chaosui, tačiau kruopštus planavimas padės puošiant namus šventėms. Pasirinkite vieną tendenciją ir tarpusavyje derinkite jai būdingus elementus.


Pasisemkime įkvėpimo nuotraukų galerijoje:Gyva Kalėdų eglė


Nors rinkoje jau ne vienerius metus auga įvairių naujoviškų papuošimų pasiūla, didesnė dalis vartotojų vis dar lieka ištikimi tradicinėms Kalėdų dekoracijomis ir namų gamybos papuošimams. Absoliuti dauguma vartotojų sutinka, jog Kalėdos prasideda ir jų svarbiausias atributas ir puošmena yra Kalėdų eglutė. 


Kalbinta Eglutės.lt projekto vadovė Irma Godliauskienė atskleidė, kodėl žmonės vis dažniau renkasi gyvą Kalėdų medelį kaip svarbiausią savo švenčių atributą. Anot pašnekovės, gyvus medelius, ypač aukštos klasės kėnius besirenkantys žmonės itin vertina ne tik puošnų vaizdą, bet ir ypatingą kvapą, praktiškumą, ekologiją. Kėniai ypač mėgiami dėl savo tankaus ir itin „pilno“ šaknyno, ilgesnio žaliavimo laiko, minkštų ir neduriančių spyglių, kurių pastarieji meta žymiai mažiau nei Lietuvoje labiau įprastos sidabrinės eglutės. Be to, medelynuose auginti medžiai – vienas ekologiškiausių pasirinkimų šį sezoną – juk būtent tam ir auginami; nenukenčia miško ekosistemai reikšmingos vietovės.


„Sveikintina, jog žmonės neretai Kalėdoms ieško ir medelių vazonuose – ypač kėnių. Žinoma, čia dažnai tenka nuvilti besiteiraujančiuosius, kodėl neturime kėnių vazonuose. Tada paaiškiname, jog apie dešimtmetį augintam kėniui reikėtų ypač didelio vazono, nes jo šaknys taip pat didžiulės. Be to, kėnis nėra mūsų platumų augalas, todėl sunkiai prigytų lietuviško oro sąlygomis“, – patirtimi dalinosi specialistė.


„Suprantama, norint kirstą medelį išlaikyti kuo ilgiau žalią taip pat reikia truputėlio rūpesčio ir dėmesio. Džiaugiamės, kad žmonės darosi vis labiau sąmoningi ir rinkdamiesi kėnį nepamiršta įsigyti stovo su vandeniu, kad medelis visuomet turėtų atsigerti. Be abejo, labiausiai džiaugiamės tuo, jog vis daugiau žmonių išmaino plastikines, aplinkai nedraugiškas eglutes į gyvus medelius. Kasmet gauname daugybę nuotraukų su nuostabiai papuoštais Kalėdų medžiais. Iš jų semiamės įkvėpimo ir idėjų, dalinamės jomis su Facebook puslapio draugais, kartu džiaugiamės ir laukiame Kalėdų."


Šaltinis: www.eglutes.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis