Garsusis švilpikas Philas prognozuoja dar šešias savaites žiemos

Jungtinėse Valstijose žiemiški orai tęsis dar šešias savaites – bent jau taip prognozuoja garsusis švilpikas Philas. Per tradicinę ceremoniją netoli Panksutonio vietovės Pensilvanijos valstijoje graužikas ketvirtadienį, „Švilpiko dieną“, stebint tūkstančiams smalsuolių, buvo ištrauktas iš savo urvo ir, anot juodais paltais vilkinčių ir skrybėles-cilindrus dėvinčių ceremonijos rengėjų, pamatė savo šešėlį.

Tai, remiantis tradicija, reiškia dar šešias savaites žiemos. Jei švilpikas savo šešėlio neišvysta, vadinasi, laukia ankstyvas pavasaris.


Vis dėlto šis mielas graužikas turi tik labai ribotą talentą prognozuoti orus: JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos (NOAA) duomenimis, Philas per praėjusius dešimt metų tik 40 proc. atvejų pateikė teisingus spėjimus.


„Švilpiko diena“, kuri minima vasario 2-ąją, JAV turi senas tradicijas. Panksutonio švilpiko klubas gyvuoja jau nuo 1887 metų. Tradicijos ištakos siejamos su vokiečių imigrantais, kurie iš švilpiko elgesio spręsdavo, kada galima bus pradėti sėją. Visame pasaulyje tradicija išgarsėjo, kai 1993-iaisiais buvo sukurta komedija "Švilpiko diena".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis