7 patarimai, jei norite sulaukti pomidorų derliaus, kurio pavydėtų kaimynai

Niekas nesiginčys, kad savame darže arba šiltnamyje užauginti pomidorai pasižymi ypatingai geru skoniu bei kvapu. Kadangi kalendorinis pavasaris jau visai čia pat, pats metas pasisemti įkvėpimo iš keleto praktiškų patarimų, kurie padės sulaukti gausesnio derliaus.

Pomidorų rūšies pasirinkimas. Šiandieninėje rinkoje galima rasti itin platų pomidorų rūšių pasirinkimą. Tačiau, jeigu esate pradedantysis daržininkas, arba tiesiog norite patirti kuo mažiau streso, nevertėtų vaikytis madų. Geriau per daug neeksperimentuoti su lepiomis rūšimis ir rinktis ligoms, kenkėjams bei temperatūrų svyravimams atsparius pomidorus.


Daigų atranka. Auginant pomidorų daigus savo jėgomis, dažnai nutinka taip, kad jų užsiauginama šiek tiek per daug. Tuomet svarbu tinkamai atrinkti tuos daigus, kuriuos sodinsite į nuolatinę augavietę. Patariama rinktis 20-30 centimetrų aukščio daigus, kurių lapai yra tamsiai žalios spalvos, nepažeisti, o stiebai kompaktiški ir neištįsę.


Shutterstock


Jeigu daigus perkate, svarbu atsirinkti tvirtus augalėlius, atkreipiant dėmesį į jų šaknis. Nerekomenduojama rinktis pageltusių ir ištįsusių daigų. Taip pat nederėtų rinktis jau pražydusių augalėlių.


Tinkamos auginimo vietos parinkimas. Jeigu trokštate gausaus pomidorų derliaus, reikia patenkinti visus šio augalo poreikius. Pomidorams yra svarbi šviesa, temperatūra, drėgmė bei dirvos sudėtis (t.y. maistinės medžiagos esančios joje).


Pomidorai yra ilgadieniai, šilumamėgiai augalai. Tai reiškia, kad jų auginimo vietoje dienos ilgumas turėtų būti optimalus, o temperatūra dienos metu turėtų siekti 23-25 laipsnius šilumos. Ideali vidutinė paros temperatūra yra 17-19 laipsnių.


Shutterstock


Kalbant apie dirvožemį, pomidorams patinka laidi ir trąši dirva (tik ne grynas mėšlas). Svarbu, kad joje būtų pakankamai organinių ir mineralinių maisto medžiagų.


Sėjomainos ir suderinamumo principų laikymasis. Pomidorams svarbu ne tik pati augimo vieta, bet ir tai, kas yra auginama netoliese. Šie augalai geriausiai auga šalia tokių kaimynų, kaip pupelių, paprikų, česnakų, bazilikų, porų, salotų, čiobrelių ir pan.


Laistymas. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad pomidorai yra gana pakantūs sausroms, tačiau su per didele drėgme susidoroti jiems yra sunku. Dėl šios priežasties, labai svarbu šių augalų neperlaistyti. Pomidorus rekomenduojama laistyti nusistovėjusiu šiltu vandeniu, 1-2 kartus per savaitę.


Shutterstock


Mulčiavimas. Šiuos augalus rekomenduojama mulčiuoti, tam tinka sudžiuvusi žolė, kompostas ir kitos panašios priemonės. Mulčias padeda išsaugoti žemės šilumą bei drėgmę, o tai pagreitina vaisių nokimą.


Tręšimas. Pomidorus rekomenduojama reguliariai tręšti. Šiam darbui geriausia naudoti specialias trąšas, kurios yra skirtos pomidorams.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis