5 klaidos, kurias dažniausiai daro namą besistatantys žmonės

Pirmojo namo statyba – itin svarbus žingsnis, kuris žmogaus gyvenime reprezentuoja jo ryžtą ir brandą. Šis procesas, kurio metu vaizduotėje sukurtam svajonių namui suteikiamas fizinis pavidalas, yra kupinas iššūkių bei sprendimų priėmimo. Paprastai pradėdami statyti namą žmonės gerai žino, ko nori ir kokio tikisi galutinio tikslo, tačiau pamiršta labiau įsigilinti į tai, ko nenori ir ko jiems nereikia. Pristatome 5 dažnai daromos klaidas žmonių, kurie užsiima savo pirmojo namo statyba.

Netinkamas rangovo pasirinkimas. Didžiausia klaida – skubotas statybų įmonės pasirinkimas. Nutinka taip, kad sužavėti reklamos ar siūlomos mažesnės kainos, naujakuriai samdo rangovą, daugiau nepasigilinę ir nesusipažinę su jo buvusiais projektais. Rekomenduojama neskubėti priimant šį sprendimą, domėtis įmonių darbais, skaityti atsiliepimus, jei įmanoma pasikalbėti su buvusiais klientais, ir tik tada tartis dėl susitikimo. Susitikimo metu svarbu užduoti rūpimus klausimus ir pajausti ar galėsite dirbti drauge, nes namo statyba – bendradarbiavimas, kuriame be galo svarbi yra gera komunikacija.


Shutterstock


Klaidingas erdvės planavimas. Užsiimant erdvės projektavimo darbais yra daugybė aspektų, kuriuos reikia žinoti iš anksto. Dažnai daroma klaida – neatsižvelgimas į savo gyvenimo būdą. Tam, kad namas nebūtų per mažas arba per didelis ir išpildytų visas asmenines reikmes, reikia apgalvoti šiuos dalykus: kiek laiko praleidžiate namuose, ar laisvalaikį leidžiate namuose, ar dažnai sulaukiate svečių, ar planuojate šeimos pagausėjimą, kiek papildomos erdvės jums reikia naudojamų ir nenaudojamų daiktų sandėliavimui ir t.t.. Kalbant apie kambarių išdėstymą, galima laikytis šių praktiškų patarimų: miegamasis turėtų būti kuo toliau nuo triukšmo šaltinių, virtuvė turėtų būti netoli pagrindinio įėjimo (kad nereikėtų toli nešti pirkinių), o svetainė neturėtų dalintis tos pačios sienos su miegamuoju.


Shutterstock


Blogas vietos parinkimas namo statybai. Sklypo namui parinkimas yra toks pat svarbus procesas, kaip pati namo statyba, juk pro langus atsiveriantis vaizdas namams suteikia papildomos vertės. Statant pirmąjį savo namą, žmonės kartais užmiršta įvertinti landšafto subtilybes. Norint, kad kambariuose būtų kuo daugiau natūralios šviesos, namą reiktų statyti taip, kad rytinėje pusėje šviesai patekti netrukdytų medžiai ar kiti objektai.


Netinkamas biudžeto planavimas. Prieš pradedat pirmo namo statybas, svarbu nusistatyti tam skirtą biudžetą. Dažnai daroma klaida – pradinės namo kainos laikymas galutine kaina. Svarbu žinoti, kad statybos visada pareikalauja papildomų išlaidų, todėl reikia turėti atsarginį biudžetą, kuris sudarytų 10-15 procentų pradinės rangovo numatytos kainos.


Tikėjimas, kad viskas vyks kaip suplanuota. Statybų pasaulyje yra gerai žinoma, kad namas nebūna pastatomas nuo pradžios iki pabaigos, nesusiduriant su problemomis, tad geriau iš anksto tam nusiteikti. Rekomenduojama dažnai lankytis statybų vietoje ir apžiūrinėti atliktus darbus, matuoti sienas ir kitu būdu tikrinti ar viskas atitinka lūkesčius, tokiu būdu užkertant kelią galimiems nesusipratimams bei klaidoms.


Shutterstock


Shutterstock


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis