Išbandyti metodai, kaip ilgiau išlaikyti pamerktas gėles

(3)

Gauni įspūdingą gėlių puokštę, pamerki ją į savo mėgstamiausią vazą, o atsikėlus ryte gėles randi jau apvytusias – gerai pažįstama situacija, ar ne? Tam, kad to būtų galima išvengti, parinkome kelis tikrai veikiančius metodus, kurie padės ilgiau išlaikyti pamerktas gėles.

* Pritrumpinkite stiebus. Visiems yra žinoma, kad prieš merkiant gėles į vazą, reikia pritrumpinti jų stiebus. Tad nepatingėkite ir būtinai tai padarykite. Jeigu norite, kad gėles vazoje gražiai atrodytų kuo ilgiau, trumpinkite kotelius kas kelias dienas. Šį darbą geriausia atlikti sekatoriumi. Jeigu jo neturite, tuomet tinka aštrios žirklės arba peilis.


* Gėlių stiebus pjaukite įstrižai. Stiebus reikia kirpti 45 laipsnių kampu. Tai yra itin svarbu, nes tokiu būdu nukirptas paviršius bus didesnis, ir gėlėms bus lengviau sugerti vandenį.


* Pašalinkite apatinius lapus. Pritrumpinus stiebus, taip pat nepamirškite nuskabyti apatinių gėlės lapelių, kurie mirksta vandenyje. Vandenyje tokie lapeliai greitai pūva, o dėl šios priežasties jame ima daugintis bakterijos, kurios gali įsimesti ir į gėlę.


Shutterstock* Parinkite tinkamą vazą. Gėles geriausia pamerkti į didelę vazą su plačiu kakleliu, kad nebūtų pažeisti jų stiebai. Taip pat labai svarbu prieš merkiat įsitikinti, jog indas yra visiškai švarus ir jame nėra prisikaupusių bakterijų.


* Gėles merkite į tinkamos temperatūros vandenį. Reikia atkreipti dėmesį, kad skintoms gėlėms labiau patinka šiltas vanduo nei šaltas. Išimtis – svogūninės gėlės, kurioms labiau patinka šaltas vanduo.


* Vazos su pamerktomis gėlėmis nestatykite bet kur. Vazai su gyvų gėlių puokšte reikia gerai parinkti stovėjimo vietą. Svarbu, kad ant puokštės nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai, nevertėtų jos statyti ir šalia šilumos šaltinių. Taipogi vazai su gėlėmis ne vieta šalia indo su vaisiais, kadangi vaisiai išskiria metileną, nuo kurio greičiau nubyra gėlių žiedlapiai.


Shutterstock


* Pasitelkite gėlėms skirtus konservantus. Skintoms gėlėms skirtus konservantus galima įsigyti sodininkystės parduotuvėse arba pasigaminti patiems (patikrintas receptas: sumaišykite vieną dalį sodos su trimis dalimis vandens, įlašinkite kelis lašus baliklio, kad jis išnaikintų mikrobus). Dėl šių preparatų gėlės ilgiau išliks šviežios, nes gaus medžiagų, kurios yra reikalingos jų išgyvenimui.


* Būtinai keiskite vandenį. Vazoje vandenį reikia keisti kasdien. Į vandenį galite įdėti kelias aspirino tabletes, tuomet vanduo ilgiau išliks švarus, jame nesidaugins bakterijos.


* Kuo greičiau pašalinkite nuvytusias gėlės iš puokštės. Jeigu puokštėje pastebėjote nuvytusią gėlę ar lapą, kuo greičiau pašalinkite jį iš vazos, priešingu atveju metilenas paveiks ir likusias gėles.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis