Didžiausias metų galvos skausmas: ką dovanoti kolegoms (ir ne tik) Kalėdų proga

Štai ir artėja didžiosios metų šventės, o kartu ir nenumaldomas galvos skausmas – ką padovanoti? Dalis žmonių dovanomis ima rūpintis jau vasarą, tačiau tenka pripažinti – taip daro retas. Tad kaip neištirpti standartinių pasirinkimų gausybėje ir nenuskriausti savo kišenės, pataria vienos internetinės ispaniško kumpio parduotuvės atstovas Andrius Petraitis. 

Originalumas slypi paprastume


Dovanojant dovanas kolegoms (ir ne tik) visuomet verta žmones suskirstyti į kelias kategorijas. Visų pirma, žmonės, kuriuos gerai pažįstate – tai problemų nesukels, nes daugmaž žinote jų poreikius. Belieka sekti akcijas, kurių prieš šventes tikrai nemažai bei atrasti geriausią vidurkį tarp poreikių ir kainos. Kita kategorija – žmonės, su kuriais dabartiniu gyvenimo laikotarpiu bendraujate mažiau ir nežinote, ar vis dar teisingai nuspėsite jų norus. Juos galima prišlieti prie trečiosios grupės, kurią sudaro pažįstami ir kolegos. Ką daryti tokiu atveju, kai pasveikinti reikia ar norisi, bet į galvą neateina jokia originali mintis?


Visuomet galima pasitelkti kavą ar arbatą – žmogus bet kuriuo atveju tai panaudos, o kad neatrodytų nuobodokai, pasitelkite žaismingą pakavimą (tai, beje, galioja visoms dovanoms). Jei jau rinksitės žvakę stiklainėlyje – patartina investuoti kiek daugiau ir rinktis natūralų vašką, kad netyčiom jūsų dovana nesukeltų alergijos.


Taip pat pastaruoju metu ir puodelių dovanojimas nebėra toks nuvalkiotas – užrašykite frazę, iš kurios kartu juokėtės, ar yra to žmogaus moto – ir jis tikrai įvertins taip suasmenintai išreikštą dėmesį. Jei ypatingai vertinate praktiškumą – termo puodelis ar vandens grafinas bus malonūs priminimai, kad niekuomet neverta pamiršti savęs.


Taip pat neverta numoti į darbo kalendorius – dabar jų yra pačių įvairiausių, atspindinčius skirtingiausias profesijas ar pomėgius. Kai kuriems nepamirštama dovana tampa ir dėkingumo dienoraščiai, kuriuose žmonės skatinami bent kelias minutes skirti tik savo mintims. Ir, žinoma, visuomet nudžiugina, kad ir nedidelės sumos dovanų čekis apsipirkti knygyne ar kitokioje specializuotoje parduotuvėje. Tad ši užduotis – nors ir sudėtinga, bet įveikiama.


Kiaulės metų simbolika


Tikriausiai daugelis jau girdėjo, kad kiti metai – Kiaulės. Pamažu parduotuvių lentynos nukraunamos originaliais sprendimais su šia atributika – kiaulės-taupyklės, į kurias galite priberti riešutų, laimės sausainių, šokoladinių pinigėlių ar kitokių gardėsių; įvairiausiems gėrimams pritaikytos taurės su šio gyvūno atvaizdu ar netgi kiaulaitės iš mėsos ar sūrio.


„Chorizo dešra, ispaniška vytinta mentė ar kumpis – tai yra kiaulienos skanėstai, kurie bus ne tik gardūs užkandžiai, bet ir padovanos dalelę Ispanijos. O juos galima komponuoti su alyvuogių aliejumi, ožkos sūriu, užtepėlėmis ar alyvuogėmis. Štai ir praktiška, ir įsimintina dovana“, – idėjas žeria vienos internetinės ispaniško kumpio parduotuvės atstovas A. Petraitis.


Nieko nėra gėdingo – perdovanokite


Taip, ši tema – neišsemiama. Bet visgi, jei turite atlikusių dovanų, kurios jums ne prie širdies, bet žinote, kad gali nudžiuginti kitus, kodėl gi nesutaupius?


Tame nėra nieko gėdingo, tik nepamirškite kelių dalykų. Visų pirma, patikrinkite, ar dovana nesugadinta – ne vienoje kompanijoje vėliau nenutyla kalbos apie pradarytus blakstienų tušus, pravertas arbatas ar netyčiom įkritusį plauką į atseit sandariai uždarytą dėžutę. Taip pagarsėti ir užsitarnauti taupuolio įvaizdį – neverta. Be to, ir praeitų metų dovanų maišeliai tikrai niekuo nesiskirs nuo šiųmetinių – tiesiog apžiūrėkite ar neužsiliko kokių dulkių, ar kitų gėrybių.


Svarbiausia – ramybė


Ramybės sąvoka prasidedančioje Kalėdų karštinėje gali skambėti netgi ironiškai, bet laukimas ir pasiruošimas pirmiausiai turėtų teiktų džiaugsmą. Tik taip šventes pasitiksite nepervargę. Tad, kad ir kaip neturėtumėte laiko – stenkitės dovanas įsigyti iš anksto.


„Vienas iš laiką taupančių sprendimų, kuris lietuviams taip pat jau tapo priimtinas ir laikomas patikimu – apsipirkimas internetinėse parduotuvėse. Bet ir prekinimosi virtualioje erdvėje nepalikite paskutinei minutei – užsakymui priimti bei pristatyti Vilniuje gali pakakti ir 1-3 valandų, kituose miestuose – 1-2 dienų, tačiau situacija apsipirkimo piko metu gali keistis, tad geriau apsidrausti ir užsisakyti prekių iš anksto“, – patartimi dalijasi vienos internetinės ispaniško kumpio parduotuvės atstovas A. Petraitis.


Ir svarbiausia taisyklė – kaip ir prieš pirkdami bet kurį daiktą, taip ir prieš renkant dovanas, sąžiningai sau atsakykite, ar tikrai tas žmogus šią dovaną panaudos. Juk kartais žymiai geriau rankomis iškeptas imbierinis namelis ar pagaliau suderintas senų draugų susitikimas pietums namuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis