Kaip teisingai parinkti kilimą, atsižvelgiant į kambario paskirtį?

Kilimas – neabejotinai vienas svarbiausių interjero jaukumo kūrėjų, tad jo parinkimas yra atsakinga užduotis. Šį kartą nekalbėsime apie jo spalvą, tekstūrą ar kitus dizaino ypatumus, o aptarsime jo dydžio svarbą. Pristatome kelis patarimus, kaip tinkamai parinkti kilimą, atsižvelgiant į kambarį, kuriame šis bus patiestas.

Ar jums yra tekę patirti jausmą, kai ateini į gražiai ir stilingai įrengtą erdvę, tačiau joje kažkas atrodo ne taip? Dažnai tokį jausmą sukeliąs ne kas kitas, o netinkamai parinktas kilimo dydis. Gero dydžio kilimas suriša erdvę į bendrą visumą, o per mažas arba per didelis kilimas atvirkščiai – joje kuria nejaukumo ir nesubalansuotumo įspūdį.


Kilimas miegamajame


Kalbant apie miegamąjį, yra trys rekomenduotinos kilimo dydžio opcijos. Jeigu norite paišlaidauti ir sukurti itin jaukų ir brangiai atrodantį miegamąjį, jums tiks didelis kilimas. Ant tokio kilimo turėtų tilpti lovos ir šalia jos stovinčių staliukų kojelės. Jeigu lovos gale stovi suoliukas ar nedidelė kušetė, jie taip pat turėtų tilpti ant jo.


Kita opcija – kilimas ant kurio stovi ⅔ lovos. Tai reiškia, kad jis turėtų prasidėti šiek tiek toliau nuo šalia lovos stovinčių staliukų. Kilimo iš po lovos turėtų būti išlindę šonuose ir gale apie 45-60 cm.


Shutterstock


Trečiasis variantas – du nedideli pailgos formos kilimėliai iš skirtingų lovos pusių. Kalbant apie tokių kilimėlių dydį: jie neturėtų būti ilgesni nei lova, bet turėtų būti platesni nei naktinis staliukas.


Kilimas svetainėje


Svetainėje galioja labai panašios kilimo dydžio taisyklės, kaip ir miegamojo erdvėje. Pavyzdžiui, čia galioja ta pati kojelių taisyklė, kai visos sėdimųjų baldų kojelės (sofos bei akcentinių kėdžių) stovi ant kilimo. Kilimas už kojelių dar turėtų tęstis mažiausiai 15 cm.


Mažesnėje erdvėje gražiau galima pritaikyti kitą taisyklę, kai tik priekinės sėdimųjų baldų kojelės stovi ant kilimo. Ši taisyklė ypač tinka tada, kai sofa yra pristumta prie sienos.


Shutterstock


Paskutinis variantas – kilimas patiestas tik po kavos staliuku. Svarbu atkreipti dėmesį, kad nedidelis kilimas gali vizualiai sumažinti jūsų svetainės erdvę.


Kilimas valgomajame


Valgomajame galioja viena paprasta taisyklė – rinkitės tokio dydžio kilimą, ant kurio patogiai galima būtų pastatyti kėdę net ją šiek tiek atitraukus nuo stalo. Paprastai rekomenduojama, kad kilimas nuo stalo šonų tęstųsi dar apie 60-90 cm.


Shutterstock


Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis