Ar artėja skandinavišką estetiką atspindinčių baltų sienų tendencijos pabaiga?

Baltos sienos interjere – paprastas ir tvarkingas interjero pagrindas, mėgstamas skandinaviško, minimalistinio stiliaus gerbėjų, kuriame puikiai išryškėja įvairūs interjero elementai: baldai, šviestuvai, aksesuarai. Tačiau šiandien populiariuose interjero tendencijas publikuojančiuose leidiniuose bei internetiniuose tinklalapiuose vis dažniau yra afišuojami interjerai, kuriuose tą patį „tuščios drobės“ vaidmenį atlieka ryškios bei atmosferiškos kambario sienos.

Skandinaviška baltų sienų apdailos tendencija Lietuvoje populiari jau ne vieną ir ne du sezonus, tačiau tokia sterili ir tvarkinga sienų išvaizda gali lengvai ir greitai atsibosti. Tad ar gali ryškios spalvos bei raštai pakeisti taip ilgai interjeruose dominavusią baltą sienų spalvą?

Juoda sienų spalva – elegantiška bei atmosferiška sienų apdaila

Šiandien vis dažniau galimą pamatyti interjerus, kuriuose naudojamos tokios sienų spalvos, kaip gili žalia, tamsiai mėlyna ir net juoda. Anksčiau šių spalvų, kuriant interjerą, buvo vengiama dėl gerai žinomo spalvotyros fakto – tamsios spalvos sugeria šviesą, o tai reiškia, kad vizualiai erdvė, kurioje naudojamos tamsios spalvos, gali sumažėti. Tačiau interjero specialistai sako, kad tinkamai suderinus tamsias kambario sienas, atitinkamos spalvos baldus, tekstūriškas detales ir gerą apšvietimą, kambario dydis vizualiai nepasikeis, o erdvė atrodys elegantiškai bei charakteringai.

Shutterstock

Raštai interjero dinamiškumui sukurti

Tapetai – optimaliausia sienų apdailos medžiaga žmonėms, kurie nori namų interjerui suteikti dinamiškumo bei netikėtumo. Galima rinktis iš daugybės jų stilių, spalvų, raštų ir net tekstūrų. Nors baltos kambario sienos interjero kontekste yra laikomas „tuščia drobe“, įrėminančia kitus dekoravimo elementus, tačiau tapetai su tvarkingai atsikartojančiais raštais, gali atlikti lygiai tą patį vaidmenį ir kartu erdvei suteikti išskirtinumo (tam labiausiai tinka tapetai su geometriniais raštais).

Shutterstock

Ryškių atspalvių galia interjere

Garstyčių geltona, miško žalia, turkio – spalvos kurios vis dažniau atranda sau vietą ne tik eklektiško bei bohemiško stiliaus interjeruose, bet net ir iš pirmo žvilgsnio šaltame ir niūriame industrinio stiliaus interjere. Ryškios sienų spalvos turi ypatingą galią erdvei suteikti charakterio, išskirtinumo bei energijos. Interjero specialistai ragina nebijoti tokio ryškumo bei ekspresyvumo, kuriant savo namų interjerą.

Informacijos šaltinis Dekorama.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis