Kaip išsirinkti ne tik akims, bet ir pėdoms malonų kilimą: interjero ekspertės patarimai

Teisingai parinktas kilimas, net ir santūriam, šaltam interjerui gali suteikti jaukaus išskirtinumo, arba priešingai – į darnią visumą apjungti originalių formų baldus, ryškias spalvas. Kaip nepasimesti tarp persiškų, marokietiškų, skandinaviškų minimalistinių ir visų kitų kilimų ir rasti savo namams tinkamiausią sprendimą pataria interjero dizainerė bei architektė – Agnė Stanikūnaitė.

Kilimų pasirinkimo tendencijos orientuotos į ilgalaikiškumą

Pasak interjero ekspertės, su bendru būsto interjeru ir jo koncepcija kokybiškas kilimas, dažniausiai yra ilgalaikis pirkinys. Mėgstamas kilimas gali keliauti kartu su šeimininkais iš vienų namų į kitus. Jei kilimas itin kokybiškai pagamintas – labiau tikėtinas scenarijus, kad jį keisti reikės ne dėl nusidėvėjimo, o tiesiog norint atsinaujinti.

Šiuo metu į rinką sparčiai veržiasi kilimai su gamtos motyvais ir atsiranda vis daugiau juos besirenkančių. Pasak A. Stanikūnaitės, panašu, jog ši tendencija įsitvirtins ilgam, nes lyginant su kitomis interjero detalėmis ar baldais, kilimams būdingas pastovumas – jų raštams, spalvoms, nebūdinga dažna kaita.

Shutterstock

„Kalbant apie vienspalvius kilimus, daugiausiai susidomėjimo sulaukia melsvi bei sodrios baklažano spalvos kilimai. Skandinaviško stiliaus mėgėjai renkasi juodai baltus kilimus, o ieškantys interjero akcento, apsistoja ties persiško ar marokietiško stiliaus kilimais“, – sako „Domus galerijos“ ambasadorė ir priduria, kad pastarieji – persiški ir marokietiški kilimai – labai dažnas pasirinkimas. Jie plačiai panaudojami ir puikiai randa vietą tiek skandinaviškame interjere, tiek moderniuose namuose ar loftuose.

Shutterstock

Renkantis svarbus bendras būsto stilius ir proporcijos

A. Stanikūnaitė sako, jog kilimas turi papildyti interjerą, todėl renkantis reikia įvertinti bendrą namuose vyraujantį stilių. „Jei namuose yra daug akcentų, įmantrių formų baldų, geriau rinktis paprastą, nekrentantį į akis kilimą. Jei namuose vyrauja lakoniškas, ramus stilius, tuomet ryškesnės spalvos ar raštuotas kilimas gali tapti skoningu akcentu, tik svarbu, kad jis neužimtų pagrindinio vaidmens interjere. Lakoniškumą taip pat gali padėti išlaikyti ir kilimo tekstūra, pavyzdžiui, originalia namų detale gali tapti ir ekologiškas pintas ar šiurkštesnio audinio kilimas“, – dalijasi dizainerė.

Koks kilimo dydis tinkamiausias kažkuriam iš kambarių, nulemia bendras patalpos plotas ir baldai – turi būti išlaikytos tinkamos proporcijos tarp to, kokia kilimo dalis bus po baldu, o kokia išlindusi. Renkantis savarankiškai būtų pravartu turėti bent jau kambario išmatavimus ir atsižvelgti į tai, kad kilimas neturi būti mažesnis už sėdimąją dalį, jei jis bus tiesiamas valgomajame ar poilsio zonoje. Klojant kilimą po valgomuoju stalu, atkreipkite dėmesį, kad ir atitrauktų kėdžių kojos būtų ant kilimo, ne ant grindų.

Shutterstock

Kilimą vertiname ne tik vizualiai, bet ir pajausdami, ar juo malonu eiti, todėl ieškant sau labiausiai patinkančio varianto reikėtų pabandyti juo pavaikščioti be batų. Populiariausi yra tankūs, minkšti kilimai ir pasak interjero ekspertės, žmonės radę sau patinkantį kilimą dažniausiai jį apibūdina kaip „malonų kojai padėti“.

Shutterstock

Komercinėms patalpoms būdingi praktiški sprendimai

Komercinėse patalpose praktiškiausias pasirinkimas – kiliminės plytelės. Jas naudojant galima kurti raštus, pasirinkti norimas klojimo kryptis ir taip interjere įnešti žaismingumo. Kiliminės plytelės atrodo kur kas kokybiškiau nei ruloninė kiliminė danga, kuri neretai susibanguoja ir neatrodo taip tvarkingai, kaip norėtųsi. Dar vienas praktiškas privalumas – neišvalomai suteptą ar kitaip sugadintą plytelę tiesiog galima išimti ir pakeisti kita.

Shutterstock

Kaip rašoma spaudos pranešime, renkantis kilimą rekomenduojama atkreipti dėmesį ne tik į jo dydį bei raštą, bet ir į kokybės rodiklius – ar tai mašininis, ar rankų darbo rištinis kilimas. Taip pat – į pluošto sudėtį, kilimo tankumą bei plauko aukštį. Nuo to priklausys ir kilimo priežiūra ir jai reikalingos priemonės. Prekybos vietoje išsirinkus norimą kilimą, būtina nuodugniai išklausinėti konsultantus, kaip tinkamai juo rūpintis. Siurbti kilimus būtų pravartu bent kartą per savaitę, kad dulkės ir nešvarumai neprasiskverbtų gilyn, taip pat nepamirštant ir ploto po kilimu. Tinkamai valomas kilimas ilgai atliks savo funkciją bei išlaikys pirminę tekstūrą ir spalvas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis