Tinkama aplinka odiniams baldams. Ką svarbu žinoti?

Įsigyjant odinius baldus svarbus žinoti ne tik, kaip juos prižiūrėti, bet ir tai, kokioje aplinkoje jie stovės. Pagrindinis dalykas, į ką reikėtų atsižvelgti perkant tokius baldus, yra temperatūra ir drėgmė kambaryje. Tad toliau straipsnyje dalinamės, kaip šie veiksniai gali paveikti odinių baldų būklę, ir ką daryti, kad būtų išlaikytas jų ilgaamžiškumas.

Kaip įvertinti, ar namų aplinka tinkama?


Odiniai baldai gali būti puiki investicija (jeigu ir jus domina šių baldų įsigijimas, kviečiame spausti čia). Tačiau, kaip jau minėjome, renkantis juos svarbu įvertinti kambario drėgmės lygį ir temperatūrą. Tą padėti padaryti gali įvairūs prietaisai, pavyzdžiui higrometras, kuris matuoja temperatūra ir drėgmės lygį. Taip pat tinkamą drėgmės lygį gali padėti palaikyti drėkintuvai arba drėgmės surinkikliai.


Kaip drėgmė ir temperatūra veikia odinius baldus?


Oda yra natūrali medžiaga, todėl jos pluoštuose visuomet yra drėgmės. Nuo jos lygio kambaryje priklauso ir odinio baldo būklė. Pavyzdžiui, dėl didelės drėgmės gali pasikeisti baldo spalva, atsirasti pelėsis. Taip pat drėgmė gali turėti įtakos dulkių erkučių atsiradimui, nes sudaro puikią terpę joms veistis. O dėl per žemo drėgmės lygio oda gali išdžiūti ir atsirasti įtrūkimų. Dėl per žemos arba per aukštos kambario temperatūros oda gali sutrūkinėti. Taip pat tai veikia sėdėjimo komfortą. Kai aplinkos temperatūra yra žemesnė, baldai gali atvėsti, o kai kambaryje karšta – įkaisti.


Kaip išlaikyti odinių baldų ilgaamžiškumą?


Visų pirma, svarbu stengtis palaikyti odinių baldų švarą. Kas kiek laiko reikėtų nusiurbti ant jų susikaupusias dulkes, o tuomet, naudojant specialias priemones, nuvalyti atsiradusius nešvarumus. Taip pat labai svarbu palaikyti tinkamą drėgmės lygį ir temperatūrą. Rekomenduojamas drėgmės lygis kambaryje yra 35–70 proc., o ideali temperatūra 15,6–21,1 oC. Taip pat odinius baldus nuo radiatorių reikėtų statyti bent 30–40 cm atstumu.


Odinių baldų priežiūra, kitaip nei atrodo, nėra tokia sudėtinga ir tam nereikia daug pastangų ar laiko. Svarbiausia, užtikrinti tinkamą kambario drėgmės lygį ir temperatūrą. Įsidėmėję straipsnyje pateiktas įžvalgas ir patarimus, turėsite puikų odinį baldą, kuris puoš jūsų namus ilgą laiką.Užsakymo nr.: PT_79118

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis