Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis baldus

Baldų pasirinkimas tai ne tik į akį labiausiai kritusios ir patikusios namų puošmenos pasirinkimas, bet ir sprendimas, kuris savyje talpina daugybe aspektų, tokių kaip: funkcionalumas, ilgaamžiškumas, estetika ir t.t.. Žinoma svarbiausia yra jūsų džiaugsmas dėl įsigyto pirkinio, tačiau neužmirškite objektyvumo ir bendros savo namų erdvės pajautos. Pateikiame keturias savybes į kurias derėtų atkreipti dėmesį renkantis baldus, kad šiuo galėtumėte džiaugtis ilgus metus.

1. Konstrukcija, funkcija. Baldo konstrukcijoje turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos aspektus: rėmą bei sėdimąją dalį (jei tai yra minkštasis baldas). Baldas, kuris tarnaus ilgus metus, paprastai yra ganėtinai sunkus, t. y. rėmas turėtų būti pagamintas iš tvirtos, solidžios medžiagos, pavyzdžiui – natūralios medienos. Renkantis minkštąją dalį išsiaiškinkite kokia yra šios sudėtis, svarbiausia – minkštosios dalies komfortiškumas. Rinkdamiesi baldus pagal funkciją dėmesį skirkite baldo dydžiui, pavyzdžiui: ar jums bus reikalinga dvivietė / trivietė sofa; kiek žmonių turėtų talpinti valgomasis stalas; kokį plotą turėtų apšviesti šviestuvas ir t.t.

2. Siluetas bei forma. Namų interjeras, baldai, aksesuarai nemažai pasakoja apie jus, todėl rinkdamiesi baldą pagal jo formą, rinkitės tokį baldą, kuris ne tik madingas, bet jums bus patrauklus ir praėjus tam tikram laiko tarpui. Atsižvelgdami į erdvę ir kuriamą interjerą, nuspręskite kokios formos jums bus reikalingos: tiesios irganėtinai griežtos linijos ar apvalainos, švelnios linijos. Apsvarstykite ar jums bus reikalingi aukšti ar žemi baldai, kaip jie įtakos erdvę ir jos suvokimą.

3. Medžiagos bei užbaigtumas. Medžiagiškumas yra svarbus aspektas įtakojantis baldų ilgaamžiškumą bei lemiantis sėkmingą baldų integraciją interjere. Vienos medžiagos yra tvirtesnės, kitos subtilios ir lengvai pažeidžiamos, todėl medžiagas rinkitės pagal savo gyvenimo būdą. Baldų užbaigtumas įtakoja bendrą jo vaizdą. Gyvenimo būdas taip pat turėtų įtakoti užbaigtumo pasirinkimą, pavyzdžiui: lakuotas stalo paviršius atrodo labai prabangiai, bet jis nėra tinkamas didesnės kompanijos pasibuvimas, jiems labiau būtų tinkama mediena arba laminatas.

4. Estetinės savybės. Estetiniai baldų bruožai grožio ištroškusiai žmogaus akiai yra patys svarbiausi. Visada smagu rinktis baldus pagal jų stilių, dizainą, spalvą. Renkantis baldą pagal šias estetines savybes svarbu atsižvelgti į visą jūsų kuriamą projektą: ar jums labiau tinkami skandinaviški baldai, klasikiniai baldai, bohemiški baldai, industriniai baldai. Nebijokite originalių sprendimų, autentiški baldai suteiks jūsų kuriamam interjerui charakteringumo bei padės jums kaip asmenybei atsiskleisti per savo namų dekoro sprendimus.

Informacijos šaltinis: Dekorama.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis