100 kv. m. būsto Užupio rajone interjeras: vintažo persmelktas stilius 

Aukštos lubos, dideli, grindis siekiantys langai, baltos sienos, gausiai plūstanti dienos šviesa ir lakoniškas, vintažo persmelktas stilius – regis, šis erdvus dviejų aukštų butas galėtų būti įsikūręs Paryžiaus centre. Vis dėlto jis yra Vilniuje, meniškame Užupio rajone. Ir iš tiesų šiems namams meno pasaulis artimas – interjere tarsi sujungiamas intymus jaukumas ir galerijoms būdinga estetinė švara.

Nuotraukos – „SP fotografija“.


Objekto dosjė:


Tipas – dviejų aukštų butas naujos statybos name.


Buto plotas – 100 m².


Gyvenamoji erdvė: pirmame aukšte – bendra svetainės, valgomojo ir virtuvės erdvė, antrame – du vaikų kambariai ir tėvų miegamasis.


Projekto autorė – Marija Orlovienė (studija „Strixforma“).


Nors butas yra naujos statybos name, čia įgyvendinta nemažai erdvės korekcijų. Pagal pradinį planą pirmame aukšte turėjo atsirasti du kambariai, jau buvo įrengti ir laiptai, kuriais patenkama į antrą aukštą. Vis dėlto toks išplanavimas nebuvo funkciškai patogus, nes numatytuose kambariuose stigo erdvės, o laiptai vedė į centrinę aukščiausią vietą antrame palėpinio tipo aukšte. Tai trukdė tinkamai išnaudoti antro aukšto plotą. Nuspręsta imtis didelių darbų ir pakeisti jau įrengtų laiptų vietą. Po šio pokyčio pirmame aukšte liko vienas didelis kambarys – bendra svetainės, virtuvės ir valgomojo erdvė, o antrame buvo įrengti du vaikų kambariai, tėvų miegamasis ir sanitarinis mazgas. Kaip pasakoja projekto autorė, tokių korekcijų siekis buvo pirmame aukšte išgauti erdvumo pojūtį, o antrame aukšte kaip įmanoma naudingiau išnaudoti esamą plotą.100 kv. m. būsto interjeras
100 kv. m. būsto interjeras
„SP fotografija“Kai kurias šių namų sienas puošia tamsūs tapetai. Tai vienas tapetų kompanijos „Cole & Son“ klasikos variantų, šis raštas sukurtas dar prieš kelis šimtmečius. Tai laikui nepavaldaus dizaino pavyzdys.


Kad buto išplanavimas taptų funkciškai patogus, teko pakeisti jau įrengtų laiptų vietą. Tačiau šis sunkus darbas atsipirko – namai tapo erdvesni, patogesni, o antrojo aukšto plotas buvo išnaudotas kaip įmanoma naudingiau.


Šis butas įrengtas eklektikos principu. Iš skirtingų stilių, laikotarpių ir medžiagų dermės gimė savitas lakoniškai prancūziškas interjeras. Erdvės atrodo santūrios, tarsi šį tą pasiliekančios paslaptyje, tačiau kiekvienoje jų jaučiamas stilistinis jaukumas. Projekto autorės dėmesį patraukė vienas „Cole & Son“ tapetų raštas, kurio tamsiame fone išryškėja ant pilkšvų šakelių nutūpę grakštūs oranžiniai paukščiai. „Tai be galo senas raštas, sukurtas prieš porą šimtmečių. Labiausiai mane patraukė spalvų derinys: prigesintos juoda, pilka ir oranžinė. Tapetai interjere tapo atsvara pakankamai tamsaus tono medinėms grindims. Samanų žalumo sofa – tinkamas pasirinkimas greta oranžinių kolibrių, regimų tapetuose, šis žalios ir oranžinės derinys sukuria harmoniją“, – sako interjero dizainerė.100 kv. m. būsto interjeras
100 kv. m. būsto interjeras
„SP fotografija“Pasak projekto autorės, įdomiausia ir sunkiausia yra sukurti išsiskiriantį, nenuobodų, žaismingą ir kartu jaukų interjerą. Tačiau šie namai išties atrodo unikalūs – kur bepažvelgtum, išvysi įdomias skulptūriškas detales, netikėtus spalvinius derinius ir istorinę vertę išlaikiusius daiktus.


Sofos modelis labai patiko užsakovams ir tiko prie bendros eklektiškos buto nuotaikos. Kiti svetainės baldai – kavos stalelis ir itališki foteliai – vintažiniai. Seni foteliai buvo atnaujinti aptraukus juos nauju audiniu, o tarsi ant kiaušinio sklendžiantis kavos stalelis, kurio formą atkartoja ir viršuje kabančio žalvario šviestuvo gaubtai, interjerui suteikia žaismės.


100 kv. m. būsto interjeras
100 kv. m. būsto interjeras
„SP fotografija“Jeigu į pirmojo aukšto grindis įsižiūrėsite atidžiau, pastebėsite įdomią detalę – eglute išklotos medinės grindys įrėmintos vertikaliomis ir horizontaliomis linijomis iš tų pačių parketlenčių. Toks dizaino sprendimas pagyvino interjerą, suteikė papildomo žavesio ir retro nuotaikos. Kadangi virtuvės zona yra bendroje erdvėje su valgomuoju ir svetaine, siekta sukurti virtuvę, kuri kuo mažiau primintų tradicinę. Dėl to atsisakyta pakabinamųjų virtuvinių spintelių, paslėpti stalčiai ir virtuviniai prietaisai. Kad bendra erdvė išlaikytų stilistinį vientisumą, virtuvės zonoje ant sienos įrėmintas tapetų, puošiančių ir svetainę, fragmentas. Tiek virtuvėje, tiek čia pat esančiame valgomajame vyrauja statiškumas ir griežtos formos, tad nuspręsta ieškoti raibuliuojantį paviršių primenančio „gyvybingesnio“ stalviršio. Virtuvės sala suteikia galimybę gaminant neatsiriboti nuo bendroje erdvėje vykstančio veiksmo.100 kv. m. būsto interjeras
100 kv. m. būsto interjeras
„SP fotografija“Pirmojo aukšto erdvė yra trapecijos formos, o pagrindinė virtuvės siena nėra lygiagreti priešais esančiai svetainės sienai. Virtuvės sala leido sukurti taisyklingos erdvės įspūdį. Tačiau sienos įstrižumas tapo iššūkiu, sunkiausia buvo ne suprojektuoti baldus, o baldininkams juos pagaminti įstrižus.


Valgomojo stalo pristūmimas prie virtuvės salos padėjo sutaupyti vietos. Šiame stale integruota išplėtimo funkcija – panorus jį galima papildomai išskleisti, kad aplink galėtų susėsti daugiau žmonių.


Virtuvės ir likusios interjero erdvės akcentai – žalvario spalvos metalas, žaismingai atsikartojantis dalyje virtuvės spintelių, rankenėlėse bei šviestuve. Visas pirmo aukšto zonas jungia ir vientisos eglute išdėliotos tamsaus medžio grindys, suteikiančios interjerui elegancijos.100 kv. m. būsto interjeras
100 kv. m. būsto interjeras
„SP fotografija“Nedideles palėpinio tipo erdves patogu pritaikyti miegamosioms zonoms, toks sprendimas buvo pasirinktas ir šiame bute. Kad kiekvienas kambario kampelis pasitarnautų gyventojui ir neliktų neišnaudotų erdvių, žemiausio aukščio taškuose įrengtos daiktams laikyti skirtos vietos. Vaikams tekusi bendra antrojo aukšto erdvė buvo padalyta į dvi įrengus stumdomąsias duris, taip suformuoti du nedideli atskiri kambariai. Miegamuosiuose vyrauja šviesūs pasteliniai atspalviai, švelni rausva erdves romantizuoja, o mėtų žalsva tampa stilistine atsvara, suteikiančia stabilumo ir rimties.


Miegamajame ramią nuotaiką kuria kartu derinami skirtingi pasteliniai atspalviai, o jaukumo suteikia minimalistinio dizaino medinės spintelės ir žaismas minkštų audinių sluoksniais.100 kv. m. būsto interjeras
100 kv. m. būsto interjeras
„SP fotografija“Iš pradžių rausvo atspalvio kalnai turėjo puošti tik mergaitės kambarį, tačiau, netikėtai radus ir rausvus tapetus mažam miegamuosius jungiančiam koridoriui, ši spalva tapo viso antrojo aukšto akcentu.


Kad kiekvienas kambario kampelis pasitarnautų gyventojui ir neliktų neišnaudotų erdvių, žemiausio aukščio taškuose įrengtos daiktams laikyti skirtos vietos.


Vonios kambarys spalviniu atžvilgiu išties minimalistinis, čia vyrauja švelnūs kreminiai ir pilkšvi atspalviai. Intriga sukurta raštais, faktūrišku sieninių plytelių paviršiumi ir skirtingų formų derme. Stilistiškai vonios kambarį su kitomis namų erdvėmis jungia tamsaus medžio spintelė, atkartojanti svetainės koloritą. Neutralių sienų ir raštuotų grindų plytelių duetą projekto autorė apibūdina kaip kontrasto principo derinį, kai kontrastu pasiekiamas balansas. Grindims parinktas neįkyrus klasikinio stiliaus raštas, derantis su kitais klasikos elementais šių namų interjere.100 kv. m. būsto interjeras
100 kv. m. būsto interjeras
„SP fotografija“Minimalistinę vonios kambario erdvę pagyvina dekoras, paveikslai ir kabantys šviestuvai. Faktūriškas ir tarsi netobulas plytelių paviršius suteikia rankų darbo kuriamą žavesį ir prabangos įspūdį.


Kadangi vonios kambario lubos yra gana aukštos, sienos plytelėmis išklijuotos ne iki pat viršaus. Plytelių briauna sukurta rėmelio iliuzija, kurią pastebėsite ir kitose namų erdvėse.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis