5 natūralūs būdai, kaip namams suteikti gaivaus kvapo

Kartais net nesusimastome, kad kvapas namuose, turi įtakos mūsų savijautai bei nuotaikai. Taip yra todėl, kad kvapas kelia įvairias asociacijas, jį dažnai siejame su tam tikrais prisiminimais. Ruošdamiesi pavasariniam namų valymui, neužmirškite taip pat pasirūpinti jų maloniu aromatu. Pateikiame 5 natūralius būdus, kurie namams suteiks gaivaus kvapo.

1. Purškiamas oro gaiviklis. Gaivus kvapas namuose gali būti sukuriamas pasitelkus vien tik natūralias medžiagas, todėl patariama atsisakyti parduotuvėje įsigytų, chemikalų sudėtyje turinčių oro gaiviklių ir pakeisti juos kur kas sveikesniais ir skaniau kvepiančiais, rankų darbo kvapais.

Purškiamam oro gaivikliui reikės: buteliuko su purkštuku, pasirinkto kvapo eterinio aliejaus arba jų mišinio ir vandens. Tam, kad vanduo ir aliejus neatsiskirtų, galima įpilti truputi alkoholio, tačiau tiems kurie jo naudoti nenori, užtenka švelniai suplakti buteliuką prieš purškiant.

2. Skysta alyvuogių aliejaus žvakė. Alyvuogių aliejaus galima rasti beveik visuose namuose. Šį virtuvės pagalbininką, kartu su lašeliu kvapnaus eterinio aliejaus, galima panaudoti gaivaus kvapo kūrimui namuose. Iš alyvuogių aliejaus pagaminta natūrali žvakė, maloniai kvepės ir degs ilgai. Skystai žvakei reikės: indo, alyvuogių aliejaus, pasirinkto kvapo eterinio aliejaus, knato ir sąvaržėlės. Gamyba: atkirpkite knato gabalėlį, įdėkite vieną jo galą į indo dugną, o kitą galą pritvirtinkite prie indo ąselės išlankstyta sąvaržėle, tada supilkite alyvuogių aliejų ir įvarvinkite truputi eterinio aliejaus.

3. Kvapnių prieskonių indelis. Labai paprastas ir natūralus būdas gaiviam namų kvapui sukurti - indas su mėgstamais, sausais prieskoniais. Toks indas ne tik gardžiai kvepia, bet ir atrodo gražiai. Į pasirinktą įndą supilkite įvairius savo mėgstamus prieskonius ir džiovintas žoleles, pavyzdžiui: cinamono lazdeles, apelsinų ar citrinų žieveles, džiovintas levandas arba mėtų lapus.

4. Natūralus vonios gaiviklis. Savo vonioje galite sukurti tikrą aromatinę oazę, pasitelkę kvapnių žolelių ryšulį. Suriškite levandos, eukalipto bei rozmarino šakeles į puokštę ir pakabinkite duše. Sudrėkusi tokia puokštė skleis neįtikėtinai malonų kvapą.

5. Pavasariškai kvepiantis puodas. Gaminant maistą namai greitai prisipildo jo skleidžiamo kvapo. Gaivus namų kvapas gali būti sukurtas panašiu principu: ant mažos ugnies iš lėto virkite jums maloniai kvepiantį, natūralių produktų viralą. Labai pavasariškai kvepia šis derinys: žalio agurko skiltelės, mėtos lapai bei greipfrutas, verdant tokį derinį malonus kvapas pasklis po visus namus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis