Kaip įnešti daniško jaukumo į terasas ar kiemus

Įvairiuose laimės indeksuose pirmaujantys danai turi žodį, apibūdinantį jaukumą, malonumą, dvasinę bendrystę ir fizinį komfortą. „Hygge“ – tai daniška laimės filosofija, į kurią įeina viskas, kas suteikia gyvenimui paprasto nuoširdaus džiaugsmo. Labai svarbų vaidmenį čia atlieka gerą savijautą kurianti aplinka ir jos apšvietimas.  

Tipiško dano namuose gal ir nerasite prabangių baldų, bet galite drąsiai žvalgytis garsaus dizainerio toršero. Danai žino – tinkamai parinktas apšvietimas net nykiausią patalpą paverčia jaukiu kampeliu. Sumaniai išdėlioti šviestuvai ir toršerai leidžia išryškinti tuos interjero akcentus, kurie labiausiai patinka. Lempučių girliandos mums asocijuojasi su šventėmis ir savaime kuria džiaugsmingą nuotaiką. Na o lengviausias būdas pakeisti jums atsibodusį interjerą, žinoma, yra tiesiog pakeisti jo apšvietimą.


Juokaujama – jei norite išgąsdinti daną, įleiskite jį šaltai melsva šviesa apšviestą kambarį. Iš tiesų kalbant apie apšvietimą, šviesos temperatūra yra vienas svarbiausių elementų. Šilta šviesa suteikia patalpai jaukumo ir sukuria šilumos iliuziją. Lygiai taip pat visas šias žinias galime panaudoti ir danų jaukumo meną pritaikydami savo kiemui ar terasai. 


Gamintojo archyvas


Juk taip dažnai pasirūpiname namų apšvietimu, o lauką pamirštame. Naujos technologijos leidžia sukurti jaukų lauko apšvietimą itin paprastai. Tam net nėra būtina vedžioti elektros laidus ar naudoti elektros energiją. Belieka pasidomėti naujausiais sprendimais, rasti sau tinkamą idėją ir ją įgyvendinti. Pateikiame keletą patarimų, kaip pasitelkus apšvietimą įkvėpti savo terasai daugiau danišką laimės koncepciją atitinkančio jaukumo.


Sumaniai panaudokite girliandas


Lempučių girliandos – ko gero lengviausias būdas greitai ir be didelių išlaidų įnešti į aplinką jaukumo. Kadaise buvusios tik šventiniu atributu, dabar lempučių girliandos vis dažniau naudojamos tiesiog gerą nuotaiką kuriančiam apšvietimui. Girliandomis lengva papuošti patalpas, tačiau ką daryti lauke ar terasoje, kurioje nėra elektros maitinimo? Čia į pagalbą ateina girliandos su baterijomis ar saulės energiją dieną kaupiančios ir naktį šviečiančios lemputės. Pastarosios ne tik taupo jūsų pinigus, bet ir yra draugiškiausias gamtai pasirinkimas. 


Girliandas galima jungti iki norimo ilgio ir apvesti jomis terasos stogą ir kraštus ar medžio šakas. Dekoruokite girliandomis aplinką sumaniai – apšvieskite vietas, kurios jums labiausiai patinka ir kurias norite išryškinti. Mažiau tvarkingus ir simpatiškus terasos kampelius palikite neapšviestus. 


Gamintojo archyvas


Renkantis lempučių girliandą laukui nepamirškite atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus. Visų pirma, ar lemputė iš tiesų pritaikyta lauko sąlygoms. Šalčiui ir drėgmei atspari girlianda džiugins visus metus. Tuo metu patalpai skirtą girliandą pakabinę lauke greičiausiai ne ilgai ja džiaugsitės. Kitas svarbus elementas – pačios lemputės.


Pasidomėkite, ar jos keičiamos, ar vienkartinės. Girlianda su keičiamomis lemputėmis tarnaus daug ilgiau. Be to pasirinkus girliandą su keičiamomis lemputėmis, pačias lemputes galima rinktis iš skirtingų formų, spalvų ar stilių. Taigi taip po kurio laiko galima itin paprastai pagyvinti, atnaujinti apšvietimą. 


Gamintojo archyvas


Rinkitės „žalius“ sprendimus


Ekologija – viena aktualiausių tendencijų kalbant ne tik apie interjerą bei eksterjerą, tačiau ir apie gyvenimo būdą. Lauko ir terasos apšvietimas su saulės baterijomis leis sukurti aplinkai draugišką ir jaukią atmosferą. Be to, saulės baterijomis maitinamas dekoracijas galite įkomponuoti ir tiesiog pamiršti. 


Gamintojo archyvas


Užtenka parinkti joms tinkamą vietą, o jų šviesos režimu pasirūpina pati saulės baterija. Šiuolaikinės kokybiškos saulės baterijos yra itin efektyvios, tad net apsiniaukusią dieną sukauptos energijos pakaks ne vienai valandai švytėjimo. Todėl jūsų dekoracijos džiugins jus kiekvieną vakarą. 


Gamintojo archyvas


Įvairiausių dydžių ir formų dekoracijos – nuo mažų akcentų iki šviečiančių skulptūrų – suteikia vietos jūsų fantazijai. Prikaišiokite dekoracijų į žydintį gėlyną ar vandens telkinio krantą. Išnaudokite ir praktinę šviesos dekoracijų pusę. Pavyzdžiui, pažymėkite jomis takelį nuo namų iki pirties, garažo ar kito objekto.


Gamintojo archyvas


Nepatingėkite dekoracijų perdėlioti, kai keičiasi augalų žydėjimo laikas. Pavyzdžiui, nužydėjus jazminams galite perkelti šviesos dekoracijas prie bijūnų ar kito žydinčio augalo. Išryškinkite šviesa medinius puošybinius sodo elementus, papuoškite sūpynes ar medžio šakas. Duokite savo vaizduotei laisvę ir susikurkite tokią terasą, kurioje praleisite gražiausius vasaros vakarus. 


Daugiau informacijos: www.miskosviesos.lt 

Užsakymo nr.: PT_57071

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis