5 sienų dažų spalvos, kurios vizualiai gali praplėsti kambario plotą

Jeigu jūsų būstas yra nedidukas, puikiai žinote, kaip sudėtinga jį dekoruoti. Reikia preciziškai apgalvoti erdvės išplanavimą, dažnai tenka pagal užsakymą gaminti baldus ir taip toliau. Tačiau ar žinojote, kad kambario sienų spalva gali padėti sukurti erdvumo įspūdį mažoje patalpoje?

Jeigu nusprendėte perdažyti nedidelio kambario sienas, prieš renkantis spalvą, labai svarbu atsižvelgti į kambario poziciją pagal pasaulio kryptis. Pavyzdžiui, jeigu kambarys yra šiaurinėje būsto dalyje, jo vizualiniam praplėtimui tinka tamsios spalvos. Šviesūs atspalviai puikiai tinka pietų pusėje esančioms patalpoms. Saulėlydžio spalvų gama gražiausiai atsiskleidžia vakarinėje būsto dalyje.


Parinkome 5 šiuo metu aktualiausias ir erdvę praplėčiančias sienų spalvas.


1. Gandro balta. Tikriausiai visiems yra žinoma, kad balta sienų spalva vizualiai praplečia kambario erdvę, ypač tuo atveju, jeigu į ją patenka daug natūralios šviesos. Taigi ši spalva yra akivaizdžiausias pasirinkimas, renkantis sienų spalvą nedidelei patalpai. Baltas atspalvis atrodo šilčiausiai ir jaukiausiai pietinėje būsto dalyje.


Shutterstock


2. Šaltas šviesiai pilkos atspalvis. Jeigu balta spalva jums yra pabodusi, puiki šios spalvos alternatyvą – šaltas šviesiai pilkos atspalvis. Šalti atspalviai atrodo gaiviau ir šviesiau už šiltus, tad tokia sienų spalva sukuria papildomo erdvumo įspūdį. Šviesiai pilka tinka tiems kambariams, į kuriuos patenka vidutinis kiekis natūralios šviesos.


Shutterstock


3. Blanki rožinė spalva. Jeigu norite, kad kambarys atrodytų lengvai, bet tuo pačiu žaismingai, jums gali patikti blanki rožinė spalva. Kambarys atrodys ypač erdvus, jei lubas nudažysite ta pačia spalva. Šis rožinės spalvos atspalvis gražiausiai gali atsiskleisti kambariuose, kuriuose yra daug natūralios šviesos.


Blanki rožinė spalva
Blanki rožinė spalva
Unsplash


4. Tamsiai mėlyna. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti keista, tačiau tamsiai mėlyna tinka mažiems kambariams praplėsti, ypač jeigu jie yra šiaurinėje namų pusėje, kur patenka nedaug natūralios šviesos. Ši sienų spalva tokiam kambariui suteikia gylio bei paslaptingo atmoferiškumo.


Shutterstock


5. Anglies juoda. Erdvėse, kuriose trūksta natūralios šviesos, taip pat žavingai gali suspindėti juoda spalva. Ypač efektingai atrodys, jeigu lubas nudažysite lygiai ta pačia spalva. Tokia erdvė atrodys intymiai bei didingai.


Shutterstock


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis