Pavasarinis švarinimasis: 10 svarbių darbų, kuriuos reikia nuveikti sode bei gėlyne

Sunku patikėti, kad pavasaris jau beveik čia. Nors pasirodžius pirmiesiems pavasarinės saulės spinduliams dar nereikia skubėti savo laisvo laiko leisti darbuojantis sode bei gėlyne, tačiau tai yra geras metas apgalvoti pirmuosius darbus. O pradėti reikės nuo tvarkymosi.

Pavasariniu sodo bei gėlyno tvarkymusi rekomenduojama užsiimti ankstyvą pavasarį, kai sniegas jau yra nutirpęs, o žemė yra pakankamai sausa. Geriau žemės aplink augalus nemindyti, jei ji dar yra tokia šlapia, kad iš jos rankomis galima suformuoti rutulio formos gniužulą. Žinoma, nereikėtų laukti ir per ilgai, nes senus augalus daug lengviau paruošti pavasariui, kol dar nepradėjo augti nauji.


1. Užsiimkite gėlyno švarinimo darbais. Pirmasis svarbus darbas – negyvų augalų, kurie užsiliko per žiemą, pašalinimas. Šie augalai jau neatsigaus, o tie, kurie patys pasisėja, jau bus atlikę savo darbą. Taip pat, jeigu nenukirpote daugiamečių gėlių stiebų rudenį arba tiesiog palikote juos dėl papildomos apsaugos, šiuo metu jos atrodo tikrai ne kaip. Tad užsiimkite šiuo darbu ankstyvą pavasarį, kai jau yra saugu nuimti žieminio mulčio sluoksnį.


Shutterstock


2. Sumedėjusios gėlės bei puskrūmiai. Kai kurie puskrūmiai (pvz., levandos) kiekvieną pavasarį turi būti prikirpti, nes jie žydi tik iš naujų šakelių. Šį darbą rekomenduojama atlikti tada, kai praėjo didesnių šalnų grėsmė.


3. Vaismedžiai. Medžių genėjimas yra skirstomas į žiemos ir vasaros genėjimo laikotarpius. Mažuose soduose dažnai genėti pradedama vasario arba kovo mėnesį, o baigiama balandžio mėnesį. Tai yra geriausias obelų, kriaušių ir slyvų genėjimo laikas. Apskritai, visus vaismedžius galima genėti iki pat žydėjimo ir net žydinčius, tačiau genėjimą geriausia būtų baigti iki balandžio vidurio.


4. Daugiametės gėlės. Kai kurios daugiametės gėlės savo lapus išlaiko per visą žiemą, tad pavasarį juos tereikia aptvarkyti ir taip paskatinti naujos žalumos augimą.


Shutterstock


5. Rožės. Ateina metas nudengti rožės. Tik tai reikia daryti atsargiai ir po truputi. Visiškai rožes nudengti galima tada, kai jau nusistovi pastovus oras ir naktimis nebešąla. Pavasarį nudengtas rožes labai svarbu laiku tinkamai nugenėti.


6. Dekoratyvūs žoliniai augalai. Jeigu nenukirpote dekoratyvinių žolinių augalų prieš žiemą, padarykite tai kuo greičiau, kai tik galėsite prie jų patogiai prieiti. Jums tikrai nereikia laukti, kol ims augti nauji lapai.


Shutterstock


7. Visžaliai augalai. Visžaliai augalai daug papildomos priežiūros ankstyvą pavasarį nereikalauja. Kadangi jie tokiu metu pradeda aktyviai augti, juos patariama patręšti.


8. Kova su piktžolėmis. Ankstyvas pavasaris yra geras metas pradėti kovoti su piktžolėmis, nes iš drėgnos žemės jas tiesiog lengviau išrauti.


9. Persodinimas. Ankstyvas pavasaris idealiai tinka daugiamečių augalų persodinimui.


Shutterstock


10. Mulčiavimas. Mulčiavimas daro daug nuostabių dalykų jūsų sodui: palaiko drėgmės lygį, apsaugo nuo didelių temperatūros svyravimų, maitina dirvą ir apsaugo nuo piktžolių. Tad nekyla abejonių, kad kiekvienas sodas nusipelno sluoksnio šio gėrio. Prieš imantis šio darbo, reikia sulaukti, kol dirvožemis įšils ir šiek tiek išdžius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis