Pasidaryk pats: tonizuojantis muilas iš kavos tirščių

Tikrai ne vienas iš mūsų rytą pradeda ne nuo ko kito, o nuo garuojančio kavos puodelio, kuris padeda prasibudinti ir energingai pradėti dieną. Tačiau ar žinojote, jog pabusti daugiau padeda ne pats kavos gėrimas, o jo aromatas. Tad siūlome pabandyti pasigaminti rankų darbo tonizuojantį muilą, kuriam prireiks naudotų kavos tirščių.

Kavos tirščiai – itin naudinga organinė atlieka, tad išgėrę kavos puodelį neskubėkite jų išmesti. Muilas, kuriame yra šių tirščių ne tik veikia tonizuojančiai, bet ir turi šveičiamųjų bei dezodoruojančių savybių.


Muilo gamybai reikės:

* 225 g glicerininio muilo;

* 25 g kavos tirščių;

* 1 a. š. eterinio vanilės aliejaus;

* 250 ml vandens

* šiek tiek kokoso aliejaus (nebūtinai).


Shutterstock nuotr.


Kaip gaminti:


1. Pirmiausia gerai susmulkinkite glicerininį muilą (naudokite tokį muilą, kuris yra be pridėtinių kvapiklių). Tada sudėkite jį į emaliuotą dubenį, kurį įstatykite į didesnį puodą su karštu vandeniu padėtą virš vidutinės ugnies. Vandens garai muilą turėtų visiškai ištirpinti per keletą minučių.


2. Kol muilas lydosi, paruoškite formeles, kuriose bus stingdomas muilas. Jas rekomenduotina patepti alyvuogių arba kokoso aliejumi, kad muilui sustingus būtų paprasta jį išimti. Tada į formelių dugną supilkite kavos tirščius.


Shutterstock nuotr.


3. Muilui inde visiškai išsilydžius, išjunkite ugnį. Tada supilkite vanilę ir šaukštą kavos tirščių. Kad muilas turėtų odą minkštinančių savybių, galima taip pat įpilti šiek tiek kokoso aliejaus. Gerai viską išmaišykite.


4. Supilkite gautą masę i formeles ir palikite muilą stingti kambario temperatūroje. Muilas turėtų sustingti per keletą valandų, bet geriausia jį palikti ramybėje per naktį.


Shutterstock nuotr.


5. Kitą dieną muilą galite išimti iš formelių ir jį naudoti patys arba gražiai supakavus dovanoti kaip dovaną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis