8 netikėti cinamono panaudojimo būdai namuose

Cinamonas – populiarus prieskonis, kuris turi labai teigiamą poveikį žmogaus sveikatai. Tačiau ar žinojote, kad cinamoną galima panaudoti ne tik gaminant maistą? Pristatome 8 netikėtus šio prieskonio panaudojimo būdus buityje.

* Kandžių atbaidymas. Šį gardžiai kvepiantį prieskonį galite naudoti kandžių atbaidymui. Į nedidelį užrišamą maišelį įdėkite cinamono lazdelę, šaukštą juodųjų pipirų ir šaukštą gvazdikėlių. Tokį kvapnų maišelį patogu padėti į spintos stalčių ar lentyną.


* Įbrėžimų ant medinių baldų paslėpimas. Jeigu ant medinių baldų atsirado nedideli įbrėžimai, juos paslėpti galima šio prieskonio pagalba. Tiesiog patrinkite įbrėžimą cinamono milteliais ir jis išnyks jums tiesiai prieš akis.


Shutterstock nuotr.


* Preparatas blogam kilimo kvapui panaikinti. Cinamonas turi dezodoruojančių savybių, todėl jį tinka naudoti gaminant natūralų kilimų kvapiklį. Į sandariai užsidarantį indą reikia supilti pusę puodelio borakso, pusę puodelio sodos bei vieną šaukštą malto cinamono ir viską gerai supurtyti. Tada tokiu mišiniu reikia apibarstyti kilimą, palaukti 15-20 minučių ir gerai jį išsiurbti.


* Skruzdžių naikinimas. Jeigu namuose atsirado skruzdžių, jų galima atsikratyti pabarsčius cinamono ant jų takų.


* Būdas atbaidyti uodus. Uodai taip pat nemėgsta cinamono kvapo, tad vasarą į kremą nuo saulės galima įlašinti kelis lašelius cinamono eterinio aliejaus.


Shutterstock nuotr.


* Namų kvapas. Jaukiai rudeniškai namų atmosferai sukurti galite panaudoti cinamono eterinį aliejų. Į purškiklį įpilkite vandens bei kelis lašelius eterinio aliejaus ir tokiu mišiniu kvepinkite savo namus.


* Kvapnus rudeniškas puodas. Dar vienas būdas gardžiam rudeniškam kvapui paskleisti namuose yra kvapnus puodas. Atvirame puode kelias valandas reikia virti apelsinų žieveles, obuolio puseles bei cinamono lazdeles.


* Mašinos kvapo gaiviklis. Cinamoną taip pat galima naudoti kaip mašinos kvapo gaiviklį. Šis prieskonis ne tik mašinoje skaniai kvepės, bet ir darys teigiamą poveikį vairuotojui. Yra pastebėta, kad jis mažina nerimą ir padidina budrumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis