Rugpjūčio mėnesio darbai sode, darže ir gėlyne

Vasaros naktys po truputį trumpėja, primindamos, kad ruduo jau visai šalia. Sodo šeimininkai šiuo metu sunerimsta: kokie svarbiausi lauko darbai dar yra neatlikti? Tam, kad visa tai būtų padaryta be streso, Valstybinės miškų tarnybos sodmenų kokybės vyriausioji specialistė Jūratė Laukineitienė rekomenduoja, iš anksto pasiruošti sąrašą ir nieko nelaukiant pradėti lauko darbus.

Darbai sode


Vaismedžių duobių ruošimas. Jei paruoštos žemės yra įtręštos, duobės neturėtų būti ypatingai didelės. Obelims reikalingos maždaug 90 cm pločio ir 50 cm gylio duobės, kaulavaisiniams šiek tiek mažesnės – 70 cm pločio ir 40 cm gylio. Prieš įsodinimą būtina duobes patręšti mineralinėmis trąšomis bei kompostu arba perpuvusiu mėšlu.


Akiavimas. Tai viena iš rugpjūčio užduočių, kurios derėtų nepamiršti. Šį darbą atlikti reikėtų iki mėnesio vidurio. Taip pat šiuo metu vaismedžiams svarbi drėgmė. Ypač vasariniams obuoliams ir rudeniniams vaisiams, kurie šie metu vis dar bręsta, formuojasi.


Aviečių krūmų apkarpymas. Išpjaukite aviečių stiebus ir per sprindį sutrumpinkite viršūnes. Vienas aviečių krūmas turėtų likti su 10–12 stiebų.


Darbai darže


Braškių sodinimas. Braškių sodinukai lengviausiai prigyja priesmėlyje ar priemolyje. Vis dėlto dirva turi būti pralaidi drėgmei bei apie 5–6,5 pH. Svarbu, kad žemė nebūtų per daug rūgšti, geriausia – maždaug neutrali dirva.


Sukaskite braškių sodinukus lietingomis, vėsiomis dienomis. Jei dienos pasitaiko karštos, galima tai atlikti vakare. Duobės neturėtų būti ypatingai gilios. Užtenka 20 cm duobučių. Tarpai tarp sodinukų turi būti 50 cm, tarp eilių – 70 cm. Pasodinus braškes vyriausioji specialistė Jūratė Laukineitienė rekomenduoja jas pamulčiuoti durpėmis.


Derliaus nuėmimas. Morkos, burokėliai, kopūstai, ankstyvosios bulvės, česnakai, svogūnai ir kitos daržovės šiuo metu džiugina sodo šeimininkus. Derliaus nuėmimas turi būti atliktas nepavėluotai. Pavyzdžiui, per vėlai nurovus česnakus, šis augalas suskils į atskiras skilteles. Iškaskite česnaką šakėmis, vėliau palikus tiek stiebą, tiek lapus porą dienų padžiovinkite saulėje.


Taip pat laiku nuimkite šparaginių pupelių derlių. Peraugusios jos tampa nebetinkamos maisto gaminimui. Šparagines pupeles skinti reikėtų 2–3 savaitės po žydėjimo. Kaip ir žirnių, taip ir šparaginių pupelių nerekomenduotina rauti, verčiau nupjauti.


Sėjimas. Daržas turi būti paruošiamas rudens derliui. Pasėkite tam skirtas žalumynines daržoves.

Pageltusių lapų nurinkimas. Puikus metas pasirūpinti pomidorų lysve. Pašalinkite pageltusius apatinius lapus, kurie yra šalia nokstančių vaisių. Ši procedūra padeda išvengti ligų ir pagerina mikroklimatą. Jei rugpjūčio mėnesio pradžioje nuskinsite viršūnes ir neprasikleidusius žiedus, pomidorų vaisiai greičiau sunoks. Rekomenduotina kartą per savaitę panaudoti kompleksinius trąšų tirpalus.


Tręšimas. Šį mėnesį daržovių jau nereikėtų tręšti, išskyrus minėtuosius pomidorus, agurkus, salierus, vėlyvuosius kopūstus ir porus.


Darbai gėlyne


Sodinimas. Jei rudenį norite sulaukti su žydinčiu gėlynu, rugpjūčio mėnesio pradžioje sodinkite erikas, žiles, viržius ir chrizantemas. Rugpjūčio mėnesį svarbu pasirūpinti daugiametėmis gėlėmis.


Pašalinkite jau nužydėjusius žiedus. Tokiu būdu augalas išleis daugiau naujų žiedų. Taip pat nepamirškite patręšti vasarines gėles: fuksijas, kardelius ir jurginus. Šios gėlės dar ilgai žydės.


Gyvatvorių apkarpymas. Papurenkite jų žemes, patręškite ir neleiskite augti samanoms.

Vilkdalgių dauginimas. Tai galima atlikti rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais. Gėlyne šis augalas turėtų būti pasodintas tokioje vietoje, kur gautų pakankamai saulės šilumos, šviesos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis