8 išskirtinio dizaino vonios pavyzdžiai

Vonios kambaryje praleistą laiką skiriame tik sau, todėl čia itin svarbūs išskirtiniai dizaino sprendimai, funkcijos, praktiškumo ir estetikos dermė, apdailos medžiagos, spalvos, dekoro detalės – visa tai turi kurti tokią aplinką, kad vonios kambaryje galėtume jaustis karališkai...

1. Nedidelis, tačiau dėl aukštų lubų elegantiškas vonios kambarys, kuriame didelis dėmesys skirtas apdailos medžiagoms ir dekoro elementams. Apatinė sienų dalis išklijuota rankų darbo ornamentuotomis pilko kolorito plytelėmis, derančiomis prie tamsių grindinių plytelių. Siekiant, kad vonia sklandžiai įsilietų į bendrą interjerą, o akinama balta santechnikos įrangos spalva negriautų tamsių, solidžių spalvų kompozicijos, vonia su grakščiomis metalinėmis kojelėmis iš išorės nudažyta bronziniais dažais. Rankšluosčiams ir kitiems aksesuarams sudėti priešais vonią įkomponuota malaiziška komoda – juodai perdažytas jos korpusas pabrėžė interjero solidumą ir padėjo subtiliai susieti visus elementus į bendrą visumą.

Žurnalas "Mano namai"
Projekto autorė – dizainerė Eglė Mieliauskienė

2. Klasikos įspūdį vonios kambaryje kuria šiam stiliui būdingas šachmatinis raštas – pakaitomis juodomis ir baltomis sendinto dizaino akmens masės plytelėmis išklijuota galinė vonios kambario siena, prie baltų sienų priderinta tokio pat dizaino dekoro juostelė. Viršutinei sienų daliai dekoruoti parinkti juodi tapetai su masyviais blizgiais raštais, interjerui suteikiantys komforto ir prabangos įspūdį. Klasikos įspūdį pabrėžia ir elegantiškos vonios, praustuvės su maišytuvu ir net unitazo su bakeliu dizainas.

Žurnalas "Mano namai"
3. Erdvus (apie 20 m² ploto) vonios kambarys, įrengtas nestandartinės formos patalpoje su stogo nuolydžiu, atrodo tarsi prabangus vandens procedūrų ir poilsio buduaras. Pagrindinė patalpos dalis skirta įspūdingai modernaus dizaino voniai – ji įkomponuota prie ornamentuotomis keraminėmis plytelėmis išklijuotos sienos. Palei sieną sumontuota itin praktiška ir patogi sieninė spinta – blizgūs jos fasadai atspindi šviesą, neapsunkina interjero ir slepia daugybę talpių lentynų.

Modernaus dizaino vonios kambario interjerui puošnumo ir žaismingumo suteikia skirtingame aukštyje pakabinti permatomi šviečiantys burbulai, atrodantys tarsi vandens lašeliai.
Modernaus dizaino vonios kambario interjerui puošnumo ir žaismingumo suteikia skirtingame aukštyje pakabinti permatomi šviečiantys burbulai, atrodantys tarsi vandens lašeliai.
Žurnalas "Mano namai"
Projekto autorė – architektė Akiko Tutlys

4. Palėpėje įrengtame modernaus dizaino vonios kambaryje dėmesys sutelktas ne tik į fizinio, bet ir į emocinio komforto elementus – siekiama išsaugoti švaros (ne tik tiesiogine, bet ir plačiąja prasme) pojūtį, išlaikyti išgrynintą taisyklingų linijų estetiką. Dėl šios priežasties erdvė dekoruota giliu pilku atspalviu – taip itin išryškėja modernios baltos santechnikos įrangos formos. Vizualiai erdvę sušildo medžio detalės – ilgas patogus suolas-daiktadėžė su minkštomis pagalvėlėmis. Ypač pasiteisino vonios kambaryje sumontuota kokybiška garso sistema, nes muzika padeda sukurti tinkamą nuotaiką.

Žurnalas "Mano namai"
Projekto autorius – architektas Rimvydas Adomaitis

6. Šiuolaikiško dizaino, atviras, nuo miegamojo tik senų plytų pertvara atskirtas vonios kambarys labiau primena poilsio kambarį, kurio viduryje puikuojasi vonia. Maudymosi zoną išryškina pilka plytelių danga, pereinanti į vertikaliąją vonios sienelę, o likusi kambario dalis išklota sendintomis ąžuolo masyvo grindlentėmis. Siena, prie kurios įkomponuota vonia, dekoruota horizontaliomis lentynomis, skirtomis mieloms dekoratyvioms smulkmenoms susidėti. Sendintų plytų siena (prie jos įrengta praustuvo zona) tarsi suminkština kampuotą modernų patalpos stilių ir suteikia erdvei jaukumo bei šilumos pojūtį.

Žurnalas "Mano namai"
Projekto autorė – interjero dekoratorė Audronė Litinskienė

7. Jaukiais žydro kolorito dryžuotais tapetais dekoruotas ir vietoj keraminių plytelių kilimine danga išklotas kambarys įgauna visavertės gyvenamosios erdvės statusą. Jį dar labiau pabrėžia tiesiai virš elegantiškos vonios pakabintas didelis tapybos darbas.

Žurnalas "Mano namai"
Projekto autorė – dekoratorė Neringa Intaitė

8. Erdviame kambaryje su aukštais langais įrengtas vonios kambarys – paprastas, bet jaukus, estetiškas ir net prabangus. Tokį įspūdį kuria erdvi, baltai dekoruota patalpa. Jos plotą pabrėžia ritmiškas plytelių raštas, aukštos patalpos lubos, dideli, lengvai krintančiomis užuolaidomis dekoruoti langai, atnaujinta ir pasteliniu melsvu atspalviu perdažyta antikvarinė lentyna bei estetiško dizaino „švarių“ linijų vonios indas.

Žurnalas "Mano namai"
Projekto autorė – dizainerė Neringa Jociutė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis